Odstraňte vodní kámen ze sprchové hlavice jako lusknutím prstu
adbz.cz » Hobby » Vodní kámen ze sprchové hlavice zmizí jako lusknutím prstu: Poradí si s ním igelitový sáček s octem i kyselina citrónová

Vodní kámen ze sprchové hlavice zmizí jako lusknutím prstu: Poradí si s ním igelitový sáček s octem i kyselina citrónová

Pokud se síla proudu vody při sprchování nepříjemně zmenšuje, ale nedochází k žádnému protékání, bude zřejmě nutné odvápnění sprchové hlavice. Vodního kamene vás zbaví ocet.

Sprchová hlavice potřebuje vyčistit
Zdroj fotografie: Depositphotos

S udržováním koupelny v čistotě a dobrém stavu přicházejí i povinnosti, jako je odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice. Vodní kámen v tomto případě není jen estetickým problémem, ale může také omezit průtok vody, což zhoršuje koupelový zážitek. Jak často byste měli čistit sprchovou hlavici a jak na to?

Čištění sprchové hlavice

Než se pustíte do čištění sprchové hlavice, je důležité provést několik přípravných kroků. Zaprvé odšroubujte sprchovou hlavici z hadice. Zkontrolujte stav těsnění na konci hadice a ujistěte se, že není třeba provést žádné opravy. Nyní přejděte k samotné sprchové hlavici.

Odšroubujte uzávěr nacházející se ve středu sprchové hlavice a odstraňte tak její vnější část. Pod ní narazíte na filtr, který by mohl být plný vodního kamene. Jedním z nejjednodušších a efektivních způsobů, jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice, je použít ocet. Vytvořte směs vody a octa v poměru 1 : 1 a ponořte sprchovou hlavici do této směsi. Nechte ji tam několik hodin, poté vyjměte a opláchněte teplou vodou.

ocet a jedlá soda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduše vložte sprchovou hlavici do uzavíratelného sáčku naplněného octem. Nechte ji tam několik hodin nebo přes noc. Tento trik ukázal, že vodní kámen zůstane v sáčku, což je efektivní a snadný způsob čištění. Aby se předešlo budoucí tvorbě vodního kamene, pravidelná údržba je klíčová. Pravidelně kontrolujte stav sprchové hlavice a provádějte čištění, jakmile zaznamenáte první stopy usazenin.

Jedlá soda a kyselina citrónová

Pokud se na sprchové hlavici objevila plíseň, můžete použít směs jedlé sody a vody. Vytvořte pastu a naneste ji na postižené místo. Nechte působit a poté opláchněte peroxidem vodíku. Kyselina citrónová je dalším skvělým prostředkem na odstranění vodního kamene. Smíchejte 200 ml teplé vody s 2 lžičkami kyseliny citrónové. Nalijte směs do rozprašovače a aplikujte na povrch sprchové hlavice. Poté vydrhněte kartáčem a opláchněte.