Čištění snadné jako facka: Vodní kámen do 15 minut zmizí sám, stačí na něj použít ocet

Bez pravidelného čištění koupelny by se ve sprchovém koutě a na kachličkách usazoval vodní kámen. Existuje však přírodní prostředek, který sedimenty hravě odstraní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vodní kámen a plíseň se v koupelně často vyskytují, protože se zde tvoří vlhkost. Na vině jsou také tvrdá voda a mýdlová pěna. Nemáte-li v místnosti okno, které byste po koupeli otevřeli, problémům se asi nevyhnete. Potom se nejspíš vypravíte do drogerie a pořídíte si předražené chemické čističe, které jsou agresivní, ničí glazuru vany a kachliček, baterie i sprchovou hadici. Nebo se můžete zkusit inspirovat trikem s octem.

Boj s vodním kamenem není náročný

Jestliže vás nebaví drhnutí koupelny chemickými prostředky, vyzkoušejte domácí trik. Nebojte se, že k němu budete potřebovat něco výjimečného. Postačí vám k tomu obyčejný bílý ocet, který se nachází v každé domácnosti. Díky němu budou kachličky, povrch vany a sprchového koutu či vodovodní baterie jako nové. Dokonce vyčistíte zažraný vodní kámen a plíseň i na těžko dostupných místech.

Vodní kámen z pračky zmizí za použití přírodních surovin: Kyseliny citronové, jedlé sody nebo octa

Připravte si jen dvě dostupné věci

Ukončete boj s vodním kamenem, protože to není věda. Jakmile tuto metodu vyzkoušíte, budete se tlouct do hlavy, že jste tak dlouho utráceli za drahé chemické produkty z drogerie. Použití octu je přirozené, vše bude dezinfikované, a navíc vám to bude v koupelně krásně vonět.

  1. Nachystejte si bílý ocet a utěrku z mikrovlákna.
  2. Látku nastříhejte na proužky a na pár minut ji ponořte do octa.
  3. Nespěchejte. Tkanina musí být octem dokonale nasáklá.
  4. Proužky látky položte na místa postižená vodním kamenem, jako jsou vodovodní baterie, sprchové hadice a kachličky kolem vany.
  5. Vyčkejte 15 minut a poté opláchněte vodou.
žena se koupe iZdroj fotografie: Freepik

Plísně se zbavíte peroxidem vodíku

Následující jednoduchý trik vás navíc zbaví nebezpečné plísně. Budete k tomu potřebovat:

  • peroxid vodíku,
  • půl sklenice destilované vody,
  • čajovou lžičku jaru,
  • lžičku leštidla na nádobí,
  • 3 sklenky vody.

Ze všech ingrediencí namíchejte směs a nalijte do rozprašovače. Povrch postižený plísní postříkejte účinným mixem, nechte chvíli působit a poté otřete. Na takto ošetřených místech nebude po plísni ani památka.

Jak odstraňujete vodní kámen vy?

Zdroj: MiraShowers
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články