Vyčistěte svoji domácnost od zvířecích chlupů a vodního kamene jednou provždy - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vyčistěte svoji domácnost od zvířecích chlupů a vodního kamene jednou provždy

Vyčistěte svoji domácnost od zvířecích chlupů a vodního kamene jednou provždy

Chcete mít svoji domácnost čistou a voňavou? Přinášíme vám několik tipů na čištění celé domácnosti. Jak se zbavit prachu, špíny nebo chlupů ze zvířecích miláčků?

vodni kamen
Zdroj fotografie: Depositphotos

Milujete své pejsky nebo kočičky, ale méně už jejich srst, která je zkrátka všude? Máme pro vás jednoduché řešení, jak se chlupů zbavit. Trápí vás vodní kámen v koupelně nebo vám jen zrovna došel čisticí prostředek a vy potřebujete vyleštit kachličky? Máme pro vás tipy, jak na to, aby vše bylo podle vašich představ.

Tipy na odstranění zvířecích chlupů

Pokud máte doma zvířátka, jistě z nich padá srst. Ta se bohužel dostane nejen na podlahy, ale mnohdy také na závěsy, pohovku, postel a oblečení. Existuje jednoduchý způsob, jak se chlupů z těchto povrchů zbavit. Stačí vzít namočenou gumovou rukavici a povrchy s ní očistit. Chlupy ulpí na vlhké rukavici. Nemáte doma rukavice? Nevadí. Použijte kus lepenkové pásky, ideálně dost široké. Vždy kus přilepte ke gauči a odtrhněte. Bude fungovat podobně jako speciální válečky.

gumove rukavice
Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud nemáte ani izolepu nebo ji nechcete využívat, zkuste použít stěrku. Ta je vhodná nejen na mytí oken a zrcadel nebo sprchových dveří. Krátkými a rychlými tahy díky ní odstraníte chlupy z gauče. Pokud budete používat jednu, nezapomeňte ji před leštěním oken pořádně umýt. Poslední možností je gumový nafukovací balónek. Stačí využít jeho statického náboje a přejet s ním po pohovce nebo posteli.

Na úklid koupelny použijte vodku

Nemáte doma čisticí prostředek na koupelny, ale po minulé oslavě vám doma zbyla láhev vodky, kterou nepijete? Použijte ji k rozzáření koupelny. Porcelánové části koupelny stačí otřít hadříkem namočeným ve vodce a budou se lesknout. Skvrn od vody ve vaně a v umyvadle se zbavíte také pomocí grapefruitu. Citrus rozkrojte na polovinu, posypte ho solí a začněte drhnout. Druhou polovinu grepu můžete klidně sníst.

kartacek
Zdroj fotografie: Pixabay

Vodního kamene z vodovodní baterie se zbavíte jednoduše pomocí obyčejného octa. Namočte sprchovou hlavici či baterii směsí horké vody a octa. Vodní kámen pak půjde dolů takřka sám. Máte doma starý zubní kartáček? Nevyhazujte ho. Opláchněte ho v horké vodě a poté ho použijte na těžko dostupná místa. S čištěním toaletní mísa vám zase může pomoci obyčejná plechovka coly. Nalijte ji do záchodu a nechte působit přes noc, ráno mísu vyčistěte štětkou.

Zdroj: Yours