Tchyně mě naučila trik, jak se zbavit plísně. Stačí provést jednou
adbz.cz » Hobby » Plíseň v koupelně nebude mít šanci: Se zubním kartáčkem to jde samo. Zabránit se dá i jejímu vzniku

Plíseň v koupelně nebude mít šanci: Se zubním kartáčkem to jde samo. Zabránit se dá i jejímu vzniku

Čím větší vlhkost se v koupelně drží, tím větší je pravděpodobnost vzniku plísní. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se tohoto problému účinně zbavit.

plisen koupelna kartacek
Zdroj fotografie: iStock

Ani nové a zrekonstruované koupelny nejsou uchráněny před tímto nezvaným hostem. Plíseň se ráda objevuje kdekoliv, kde narazí na vhodné podmínky. Koupelna je pro ni tím nejideálnějším místem. Její přítomnost však znamená problém, který je třeba co nejdříve vyřešit. Nejenže plíseň v koupelně nevypadá hezky, ale také negativně ovlivňuje lidské zdraví. Její nepříznivé účinky se nejčastěji projevují suchým kašlem, kožními vyrážkami, astmatem, nebo dokonce zápalem plic. Vyzkoušejte tento trik a zbavte svou koupelnu plísní.

Co budete k odstranění plísně potřebovat

Abyste plíseň z koupelny snadno a účinně odstranili, připravte si starý zubní kartáček, bělidlo, respirátor a ochranné gumové rukavice. Během celého čištění dbejte na bezpečnost, protože práce s bělidlem je velmi nebezpečná. Špatným zacházením může dojít k poškození kůže, nebo dokonce dýchacích cest. Pokud máte ochranné brýle, chraňte si jimi během čištění oči, aby vám chemikálie nepoškodila zrak.

Jak vyčistit plísně v koupelně

Ze všeho nejdříve si nasaďte respirátor, gumové rukavice a popřípadě brýle. Pomocí zubního kartáčku naneste bělidlo na povrch postižený plísní. Množství bělidla závisí na množství plísně a hloubce, do které již pronikla. Pokud je plíseň zažraná příliš hluboko, namočte v bělidle vatové tampónky a ty přiložte na postižená místa. Nechte tampónky na místě působit alespoň 8 hodin.  

Čištění plísně v koupelně
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak zabránit vzniku plísní v koupelně

Jakmile plíseň z koupelny odstraníte, měli byste začít předcházet jejímu návratu. Plíseň si libuje v teplém a vlhkém prostředí. Měli byste místnost pravidelně větrat, pokud máte v koupelně okno. V opačném případě je dobré nainstalovat ventilační systém a použít vysoušeč vzduchu. Pravidelně perte koberečky v koupelně a utírejte veškeré povrchy, kde se drží voda.