Podomácku vyrobená protiskluzová ramínka: K jejich vytvoření stačí tavná pistole a trocha trpělivosti
Dva rychlé triky pro výrobu protiskluzových ramínek vám mohou ušetřit čas a značně vám zpříjemnit jakoukoli manipulaci s oblečením na věšáku.
Tuto situaci zná pravděpodobně každý. Máte doma skříň s věšáky, ale některé kousky na nich ne a ne držet. Není to nic příjemného, když při každém vytahování oblečení musíte sbírat kousky, které díky drobnému pohybu z ramínek sklouzly. V dnešní době existují protiskluzová ramínka, které s trochou štěstí objevíte v obchodě. Ta jsou ale mnohdy předražená. Je proto mnohem pohodlnější volba, si jen krapet poupravit ty, které již máte doma.
I obyčejné kuchyňské gumičky postačí
Většina lidí má doma s největší pravděpodobností obyčejné kuchyňské gumičky. Ty stačí pouze namotat na oba konce ramínek. Gumičky není třeba nějak upevňovat a jsou dostatečně protiskluzové na to, aby bezpečně zabránily oblečení v neustálém padání. Nevýhodou u nich je, že po čase rády praskají, a tak musíte postupně nandávat nové. Má to ale i světlou stránku. V případě, že budete potřebovat obyčejné ramínko, můžete gumičky jednoduše sundat.
Chvilka trpělivosti a tavná pistole
Existuje ještě jedna možnost, která je poměrně oblíbenější. Ke konci obou stran ramínek nanesete tavnou pistolí rovnou čáru, nebo několik po sobe jdoucích teček. Práce s tavnou pistolí je však krapet náročnější a při jejím používání byste měli být velmi opatrní. Výhodou použití této metody je, že na ramínkách nepůjde protiskluzová vychytávka téměř vůbec vidět. U naneseného lepidla navíc nehrozí, že byste ho museli po čase nanášet znova.
Ani tento zásah však není permanentní a v případě potřeby můžete protiskluzové prvky jednoduše sloupnout. Než na takto upravená ramínka pověsíte oblečení, ujistěte se raději, že lepidlo na nich je zcela studené. Mohlo by se totiž stát, že se vám k němu oblečení přilepí. Z oblečení navíc sundat nelze a vaše oblíbené kousky by tak mohly skončit v koši.
Který z těchto způsobů se vám líbí více?