Tlačítko, které ušetří spoustu práce –⁠ uvolní sklo v troubě a její mytí tak bude hračka

Pokud máte troubu, jistě víte, že abyste ji mohli používat, musíte ji pravidelně čistit. To ovšem není vždy jednoduché. Tento proces si však můžete trochu zjednodušit.

                   

Jakmile člověk začne vést vlastní domácnost, přijde na spoustu věcí. Třeba na to, že samo od sebe se vám neuvaří, nevytře, nevypere a ani nic jiného. Mimo jiné přichází na řadu i složité čištění různých spotřebičů a nástrojů. Například čištění trouby je kapitola sama o sobě, ale s touto vychytávkou vám to půjde zase o něco lépe.

Nejlepší je ji čistit okamžitě

Nejideálnější stav by byl, kdybyste troubu ihned vyčistili pokaždé, co ji použijete. Jenomže to je celkem nereálný scénář, a proto se to kolikrát protáhne i na několik týdnů aktivního používání, než se do samotného čištění vrhnete. Jenomže co dál? Jak si celý proces jednoduše ulehčit? Uživatel sociální sítě TikTok alexxtcv našel odpověď.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění trouby si totiž nejlépe usnadníte tím, že si ji tak trochu rozeberete na víc částí, které následně můžete pohodlně umýt. Trik spočívá v tom, že na základně dveří kliknete na dvě západky, jež se tam nachází. Ty vám uvolní celé sklo od trouby a to potom můžete vyčistit zvlášť, což je o hodně lepší varianta než klečet na všech čtyřech či se ohýbat a drhnout od nevidím do nevidím.

Jakými způsoby můžete troubu čistit

Asi nejlevnější způsob spočívá ve využití obyčejné soli a octa. Navíc sůl a ocet má doma asi každý, což celou záležitost dělá ještě jednodušší. Smíchejte tyto dvě ingredience dohromady, čímž vytvoříte pastu a tu následně naneste na všechny povrchy trouby. Nechejte ji působit okolo deseti až patnácti minut a pak ji navlhčeným hadrem setřete. Pokud to bude potřeba, celý proces zopakujte, pokud ne, troubu ještě jednou umyjte obyčejnou vodou a máte hotovo.

@alexxtcv Daj znać czy wiedziałeś/łaś o tym 😁😄😁#dlaciebie #dc #lifehacks #cleaning #clean #foryou #cleantok #trend #рекомендации #рек #muzyczneprzyciąganie ♬ Astronaut In The Ocean – Masked Wolf

Pomoci vám může i alobal, z něhož si můžete udělat kuličku, která poslouží jako čistič. Stačí ji totiž nechat nasáknout čisticím prostředkem a troubu s ní vydrhnout. Opět vše na závěr přetřete hadříkem. Lidé s horkovzdušnou troubou to mají nejlepší, těm stačí do trouby umístit misku s vodou a octem a nastavit ji na 180 stupňů. Po chvilce všechen tuk změkne a vše (opět) půjde jednoduše vytřít hadříkem.

Jaké tipy a triky na čištění trouby máte vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Nela Maloňková
Autor článku

Nela Maloňková

Jsem kreativní redaktorka, která se vášnivě zabývá architekturou, designem i zahradou. S otevřeným srdcem prozkoumávám nekonečné inspirace a trendy, které tyto oblasti nabízejí. Mé bohaté zkušenosti mě vedou k přinášení svěžích a praktických nápadů do každého článku, který píši. Společně objevujeme harmonii mezi estetikou a funkčností, aby každý čtenář našel krásu ve svém životním prostoru.

Zobrazit další články