Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové

Ani sebedražší sportovní obuv nevydrží stále krásná a nedotčená. Nemluvíme tu však o špíně, ale o prasklinách na špičkách a na vrchní ploše boty. Naštěstí se jich hravě zbavíte.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Každý člověk si rád kupuje nové boty, protože vypadají skvostně a sebevědomí letí nahoru. Jenomže už při samotném obouvání si můžete všimnout nepěkných rýh na špičkách a po celém povrchu obuvi. Vztekat se není rozumné, jedná se o běžné opotřebení. S tím nic nenaděláte. Mrkněte se na postup, díky němuž se prasklin rychle a levně zbavíte. Nebudete k tomu potřebovat nic závratného.

Boty budou vypadat jako nové

Možná vám to zní divně, ale je to tak. Často již po prvním obutí vypadají nové boty jako onošené a je úplně jedno, o jakou světoznámou značku se jedná. Pokud se chcete rýh na obuvi zbavit, přečtete si o zcela ojedinělé vychytávce, která vám zvedne náladu. Nejlepší je, že vám k tomu postačí jen žehlička, malý ručník, ponožky, stará trička nebo šála.

Postup je vychytaný

Ze všeho nejdříve si nachystejte pár poškozených bot – musí však být čisté. Do nich pak vší silou nacpěte jakýkoliv kus látky, klidně staré tričko nebo obyčejný hadr. Jde jen o to, abyste botku vyztužili a dále se s ní dobře pracovalo. Jakmile se vám to podaří, namočte menší ručník do teplé vody a pořádně vyždímejte. Ručník by měl být vlhký, ne příliš mokrý. Poté položte ručník na špičku boty a začněte přes něj žehlit.

Obuv prostě nespálíte

Možná byste mohli oponovat, že obuv spálíte a bude na vyhození. To však není pravda. Jestliže máte stále obavy, zvolte na žehličce žehlení párou. Takto připravený spotřebič je určen k práci. Žehlete až do té doby, dokud praskliny na špičkách a dalších místech nezmizí. Doba závisí na tom, jak je bota poškozená. Opakujte a opakujte. Nejedná se o nic náročného.

Ve videu uvidíte více

Chytré ženy se snaží ulehčit jakoukoliv domácí práci a také domácí okolí zvelebují. Ve videu uvidíte, že se dá vymyslet fígl, díky němuž nemusíte letět do obchodu a kupovat drahé ingredience. Žehlička a staré oblečení se totiž nacházejí ve všech domácnostech. Tomu nemůže snad vůbec nikdo oponovat. Nyní vám nic nebrání v tom, abyste svou obuv zdokonalili.

A jak byste se zbavili prasklin na botách vy?

Zdroj: YouTube
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články