Ani košile a halenky není potřeba žehlit, když se dobře pověsí. Fígl je v připevnění kolíčků i na spod oděvu

Jakmile dojde na žehlení, většina žen má po náladě. Když musíte vyžehlit jen jednu košili, o nic nejde. Jenomže obstarat hladké oblečení celé rodině je zdlouhavý proces.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

O žehlení ví starostlivé maminky své. Přes týden na něj nemají čas, a proto na ně čeká o víkendu hromada zmačkaného prádla. A právě v tom je kámen úrazu. Kdyby se o čerstvě vyprané oděvy postaraly ihned, nemusely by trávit někdy i dlouhé hodiny s žehličkou v ruce. Mrkněte se na pár chytrých triků, díky nimž se žehlení vyhnete a budete se věnovat příjemnějším aktivitám.

Dodržujte tyto rady a přestanete žehlit

V početnějších rodinách se logicky objevuje velké množství špinavého prádla, které je nutné vyprat a následně vyžehlit. Pokud se chcete žehlení vyhnout, soustřeďte se na péči o oblečení již při praní a sušení. Jakmile tyto kroky dodržíte, zapomenete na to, jak vlastně žehlička vypadá.

5 pravidel, která fungují:

  • Když hodíte do bubnu pračky společně s oblečením pár kostek ledu, prádlo bude foremnější.
  • V žádném případě neodstřeďujte oděvy na vysokou rychlost, protože budou zmuchlané a pomačkané.
  • Prádlo vytáhněte z pračky ihned po vyprání a neponechávejte ho tam delší dobu, než je nutné, mokrá látka se totiž zmuchlá a vytvoří se záhyby.
  • Po vytažení ze sušičky oblečení protřepejte, čímž zabráníte vytvoření záhybů.
  • Halenky, košile a trička sušte pokud možno na ramínkách, protože se krásně vyvěsí.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Žehlení košil a halenek je nejhorší

Každá žena, která má za manžela muže pracujícího v kanceláři, je z žehlení košil nešťastná. Není divu. Právě s košilemi se špatně manipuluje a hůře se žehlí. Pakliže se chcete neoblíbené činnosti vyhnout, pověste mokré košile na ramínko a na dolní okraj připevněte kolíčky. Díky tomu bude košile dokonale vyvěšená i na zadním lemu. Tento fígl můžete aplikovat i na halenkách a mikinách.

Dejte sbohem zmačkanému prádlu již při sušení

Za pomoci triku s párou se zbavíte zmačkaného prádla jako mávnutím kouzelného proutku, a to i bez použití parní žehličky. Postačí, když pověsíte mokré oblečení přímo do koupelny. Díky páře, která se v koupelně udržuje, budou oděvy jako v horké lázni. Právě efekt páry tkaniny narovná a není třeba je žehlit.

A jak často žehlíte prádlo vy?

Zdroj: Bhg
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články