Jak přepravit vánoční stromek: Kdo to neudělá takto, tomu ihned zvadne
adbz.cz » Hobby » Jak přepravit vánoční stromek, aby nedošlo k jeho poškození. Základní pravidlo zní, nechat si ho zabalit

Jak přepravit vánoční stromek, aby nedošlo k jeho poškození. Základní pravidlo zní, nechat si ho zabalit

Zjistěte, jak podle pravidel a správně převážet vánoční stromeček, abyste jej po cestě nepoškodili ani neohrozili další účastníky provozu.

stromecek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bez vánočního stromečku snad ani nemohou být pravé Vánoce. Pokud se pro něj chystáte zajet z větší dálky, pak byste měli vědět, na co si při jeho převozu dát pozor. Některé chyby mohou vést k poškození jeho větví nebo auta, za jiné byste dokonce mohli dostat pokutu. Asi nejvíce pomůže s jeho manipulací síťka, která jej stáhne a zajistí.

Jak vybrat vánoční stromek

Abyste měli jistotu, že vám vánoční stromeček doma vydrží co nejdéle, měli byste vybírat ten nejčerstvější. Jestli se jedná o kousek, který byl nedávno přivezen z plantáže, nebo skomírající kus, jenž za pár dní zcela uschne, poznáte podle jednoduchého testu z dřívějšího článku na adbz. Stačí ohnout jednu jeho větvičku a hned budete mít jasno. Čím sušší stromek, tím více jehličí z něj také bude opadávat.

Jak předejít opadávání jehličí

Padající jehličí je nejčastější problém, který trápí většinu majitelů živého vánočního stromečku. Jeho řešení je přitom poměrně snadné, jak jsme již dříve upozorňovali. Důležité je vybrat pro něj to nejlepší místo s ideální teplotou a pravidelně doplňovat vodu ve stojanu, jak potvrzuje i naše čtenářka Barbora S. z Berouna: „Mívali jsme stromek vedle krbu, protože to vypadalo hezky. Bylo mu tam ale takové horko, že jsme jej museli posunout do většího chládku.“

vánoční stromeček
Zdroj fotografie: Pixabay
Při převozu stromku byste měli dodržovat určitá pravidla. Pomůže jeho svázání

Jak stromek domů převézt

Základem je nechat si stromek nejprve svázat do sítě, jak zmiňují i Novinky. Díky tomu se vám s ním bude mnohem lépe manipulovat, a to včetně jeho převážení. Menší kousky pak snadno uložíte i dovnitř auta. Pod něj byste však měli umístit nějakou plachtu nebo deku, abyste si interiér auta případně neznečistili. Svázaný stromek snadno upevníte i na střechu vozidla, při tom však musíte postupovat opatrně.

Aby bylo bezpečné stromek na střeše auta převážet, musíte jej upevnit pomocí silných popruhů, které jej v případě prudkého brzdění nebo nárazu udrží na místě. Podle informací na webu iDnes je nejlepší jej otočit kmenem dopředu a ten zvlášť zajistit kurtnami nebo popruhy. My si pro stromeček jezdíme přímo na plantáž a kmen raději vždy ještě obalíme fólií.