Dřevorubec radí 4 pravidla, aby vánoční stromeček přežil celé svátky. Krásně zelený a huňatý bez opadávání

Mnozí lidé každé Vánoce litují, že jim jejich vánoční stromeček nevydržel dlouho a brzy mu opadalo jehličí. Při správné péči by však měl vydržet cca 5 týdnů, i více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tak jako každý rok, i letos asi chcete, aby vám vánoční stromek vydržel doma co nejdéle, minimálně do konce roku. Bohužel, někdy se stane, že už pár dnů po Štědrém dni stromek začne opadávat a za chvíli je na vyhození. Někteří lidé si zdobí stromeček na konci listopadu, a právě ti se často vztekají, že stromeček nevydržel ani do Štědrého dne hezký. Když dáte na tyhle tipy, bude váš stromeček vypadat po uříznutí dlouho krásně.

Věnujte nějaký čas výběru

Když si koupíte stromeček u stánku se stromky, uvědomte si, že už tam nějakou dobu stojí a že určitě nejsou čerstvě uříznuté. Pokud chcete mít opravdu co nejčerstvější strom, měli byste zajet k obchodníkovi, který vám stromek uřízne přímo před vašima očima. Hledejte zdravý, zelený strom, který nemá skoro žádné hnědé jehličky. Vyberte strom, který rostl ve stínu. Projeďte si rukama jehličí, nemělo by vůbec opadávat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ujistěte se, že stromek má vždy dostatek vody

Mnoho lidí vůbec nemyslí na to, že by i vánoční stromeček měl být zalévaný. Pokud ho totiž zalévat nebudete, může se vytvořit pryskyřice, a to znamená, že stromek už žádnou vodu absorbovat nebude a brzy uschne. Většina odborníků se shoduje na tom, že dostatek čisté vody je vše, co potřebujete, aby vás stromek zůstal dlouho svěží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedávejte ho blízko topení

Určitě se všichni shodnete na tom, že není nic krásnějšího, než ozdobený vánoční stromeček v blízkosti plápolajícího krbu. Jenže takové stromky bývají většinou umělé, protože živý stromek by vám za teplo moc nepoděkoval. Když je totiž strom ve velkém teple, začne rychleji vysychávat a tím pádem nevydrží tak dlouho, jak byste si představovali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nečekejte, než strom úplně uschne

Někteří lidé chtějí mít doma stromeček tak dlouho, jak jen je to možné. I přes to, že už začal hodně opadávat a musí kolem něj denně chodit s vysavačem. Určitě je lepší, když stromeček odzdobíte o pár dnů dříve, než se potom dívat, jak z něj opadaly všechny jehličky. A se stromečkem si můžete vytvořit novou hromadu kompostu, záleží jen na vás.

Jak dlouho si necháváte doma nazdobený stromeček?

Zdroj: Goodhousekeeping

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články