Mnoho hospodyněk si stále láme hlavu s tím, jak dokonale uvařit rýži. Často se totiž stává, že přidají příliš mnoho vody a rýže je ve výsledku rozvařená, nebo naopak málo a polovinu zrníček připálí. Abyste se těmto problémům vyhnuli, stačí se dle webu iReceptář zaměřit na správný způsob její přípravy. Skvěle se osvědčily zejména japonské metody, které mimo jiné nabízí i jednoduchý trik, díky němuž rýži snadno zachráníte.
Japonský způsob přípravy rýže pro dokonalý výsledek
Rýže patří mezi nejoblíbenější přílohy vůbec. Pokud se ji chystáte vařit i vy, zkuste se zaměřit na japonský způsob přípravy, díky kterému bude chutnat naprosto dokonale. Na dvě porce budete potřebovat zhruba 160 gramů rýže, vodu, 1 lžíci rostlinného oleje a půl čajové lžičky soli. Jakmile budete připraveni, nachystejte si nízký široký hrnec (ideální tip pro to, aby byla co nejnadýchanější). Zrníčka následně rozdělte na dvě poloviny a dejte je do hrníčku.
Olej na vaření můžete po smažení vyčistit i několikrát. Skvěle tak ulevíte svému rodinnému rozpočtu a snížíte tvorbu odpadu.…
více
Na jeden hrnek rýže budete potřebovat zhruba 1,5 hrnku vroucí vody. Propláchnutá zrnka pak už stačí dát na prohřátou pánev s horkým olejem a zprudka opékat asi minutu – určitě nezapomínejte míchat, aby se vám rýže nepřipálila. Jakmile začne rýže poskakovat, zalijte ji odměřenou horkou vodou, přidejte sůl a zamíchejte ji. Nakonec už stáhněte sporák na mírný plamen a nechte přílohu dusit po dobu 15 minut pod pokličkou.
A pokud by se rýže náhodou připálila
Po uplynutí stanovené doby rýži prokypřete vidličkou na maso a máte hotovo. Pokud by byla náhodou rozvařená, můžete dle webu InstaCart vyzkoušet ještě trik s chlebem. Tuto metodu popisují Japonci tak, že ho jednoduše položíte na zrnka a při nízké teplotě je budete ještě chvíli vařit (ideálně 5 až 10 minut). Pečivo následně vsákne všechnu přebytečnou vodu a dokonce i připálený odér, takže rýže bude opět skvěle chutná.