Bělení zašlých ponožek nebylo nikdy snadnější | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Špinavým ponožkám je konec. Dva užiteční pomocníci z kuchyně rozzáří do běla i ty úplně zašedlé

Špinavým ponožkám je konec. Dva užiteční pomocníci z kuchyně rozzáří do běla i ty úplně zašedlé

Za pomocí ingrediencí, které má většina lidí stále po ruce v kuchyni, můžete vyzkoušet vybělit ponožky a navrátit jim tak původní zářivě bílou barvu.

spinave bile ponozky
Zdroj fotografie: iStock

Při nošení bílých ponožek je běžné, že se po chvíli jejich zářivě bílá barva bohužel vytratí a ony postupně odstín za odstínem tmavnou. Mnoho lidí tuto situaci řeší tak, že kupuje pravidelně nové bílé ponožky nebo raději přejde na černé. Existuje ale pár způsobů, jak je snadno vybělit a ušetřit si tak další nákup nových, nějaké ty peníze a starost navíc. Tyto způsoby jsou velmi snadné a jsou na ně potřeba produkty, které má většinou každý doma.

Na vybělení stačí obyčejná kuchyňská sůl

Při tomto způsobu budete potřebovat pouze obyčejnou kuchyňskou sůl, misku a vodu. Do misky s obyčejnou kohoutkovou vodou nasypte sůl a počkejte, až se rozpustí. Jakmile se rozpustí, vezměte starší bílé ponožky a alespoň na deset minut je v ní nechte ponořené. Po uplynutí této doby ponožky vytáhněte a vyperte v pračce jako obvykle.

bile ponozky povesene na snure
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pomůže soda a citronová šťáva

K této vychytávce budete potřebovat teplou vodu, misku, jedlou sodu a citronovou šťávu. Naplníte misku teplou vodou a namočíte do ní ponožky. Po vytažení je pokapete citronovou šťávu a posypete jedlou sodou. Je důležité ponožky promnout v rukách, aby se směs citronové šťávy a jedlé sody dostala opravdu všude. Takto připravené ponožky necháte deset minut odstát, aby měly produkty čas působit a následně je opět ponoříte na pět minut do teplé vody. Po vytažení je vyperte v pračce tak, jak to děláte běžně.

Malými krůčky k bělostným výsledkům

Při těchto postupech je nutné mít trpělivost. Výsledky totiž nepůjdou vidět hned, ale až po nějaké době opakování těchto procesů. Mějte ale na paměti, že i přes to, že tyto způsoby nepatří mezi ty nejrychlejší, jsou šetrné k vašemu prádlu i životnímu prostředí. Ponožky byste sice mohli vybělit za použití bělidla, u kterého by byly výsledky vidět okamžitě, ovšem při jeho použití by se mohly poškodit, a navíc vůbec nejde o ekologickou variantu.

A jaký trik používáte na bělení svého oblíbeného prádla vy?

Zdroj: Webniusy