Oplachování nádobí před vložením do myčky může mít za následek škaredý bílý filtr na skle

Naučte se jak správně zacházet s myčkou na nádobí tak, abyste předešli tvoření bílých filtrů na skleněném nádobí. Může vám to usnadnit mnoho práce v kuchyni.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina nádobí, které používáte v kuchyni vyžaduje pořádnou péči. Pro jejich udržení v čistotě zapotřebí dlouhé odmočování a čistící prostředky. To, co funguje nejlépe na vaše hrnce a talíře, může být zhoubou pro kusy, které jsou vyrobeny ze skla. Mnoho lidí věří informaci, že bílé skvrny na skle zanechává jejich mytí v myčce na nádobí. Devastující efekt pro vaše skleněné kousky však může mít za následek přehnané odmočování ve vodě před tím, než jej do myčky vložíte.

Ušetřete si zbytečnou námahu s oplachováním

Oplachování nádobí před tím, než jej vložíte do myčky může být na škodu. Přípravky, ze kterých se vyrábí tablety do myčky jsou totiž plné fosfátů, které mají s těmito nečistotami bojovat. Když je těchto nečistot na nádobí nedostatek, fosfáty se jednoduše usadí na skle a vytvoří bílý filtr na veškerých skleněných površích. Vinu na znehodnocení skla může mít i přílišná tvrdost vody, nebo nadměrné množství přípravků do myčky na mytí nádobí.

iZdroj fotografie: iStock

I bílého filtru se dá ze skleněných povrchů zbavit

V případě, že již na svém skleněném nádobí bílé filtry máte a nevíte, jak se jich úspěšně zbavit, existuje jednoduchý trik. Tato vychytávka není cenově ani časově náročná a může zásadně vylepšit vzhled vašeho skleněného nádobí. Budete potřebovat pouze ocet a hrníček nebo mističku, které budou vhodné do myčky. Do zvolené nádobky nalijete zhruba dvě deci octu a položíte ji na spodní stojan do myčky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Myčku poté jako obvykle naplníte nádobím (přednost by tentokrát mělo dostat veškeré skleněné s bílým filtrem). Tentokrát však vynecháte tabletu do myčky, která se běžně používá. Poté už myčku na nádobí pouze zapnete na normální režim. Chvíli si počkáte na výsledek, který vás s velkou pravděpodobností mile překvapí a vaše skleněné nádobí pak bude vypadat zase jako nové. 

Jak bojujete proti bílým filtrům na skleněném nádobí vy?

Zdroj: Tasteofhome

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články