Špatné zlozvyky, které dělají z vašeho domova hotový chaos a smetiště. Přitom jde o úplné maličkosti

Neustále uklízíte a stejně máte pocit, že je to u vás jako po výbuchu. To může být následek toho, že děláte některý z těchto návyků, které dělají z domova chaos.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Lidé jsou různí. Zatímco někdo má potřebu vše třídit dle barev, velikosti a užitku, jinému člověku stačí ke spokojenosti základní úklid a věci ukládá tak, jak mu zrovna přijdou pod ruku. Ani na jednom způsobu není vyloženě nic špatného, ale u toho druhého přeci jen více hrozí, že váš domov začne vypadat neuklizeně. A to není způsobeno nepořádkem, ale chaosem, který nastává, když máte ve zvyku dělat tyto věci.

Všechny venkovní přehozy a bundy dáváte na věšák

Představte si situaci, kdy například v létě vejdete do bytu či domu a přivítá vás pohled na bundy, mikiny a košile pro všechna roční období. Znáte tento pohled z vašich domovů? Tak to byste měli nepotřebné kousky uklidit do skříně. Ono je samozřejmě jednodušší mít po ruce vše, co můžete potřebovat na cestu ven, ale nic se nemá přehánět a taková hromada oblečení hned při vstupu může zkazit dojem z celého prostoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Necháváte na odiv malé kuchyňské spotřebiče

To, že jsou malé, ještě neznamená, že jsou neviditelné. Zvláště, když se množství těchto spotřebičů na kuchyňské lince nahromadí, tak splynou dohromady v jeden obří chumel věcí. A to neplatí jen pro kuchyň, obecně jakékoliv seskupení malých věcí v řadě vytváří vizuální šum a narušuje to estetiku zbylé části místnosti. Ale v kuchyni to jde vidět dvakrát tolik, tudíž si na tyto předměty vyhraďte místo ve skříňkách.

Neumíte efektivně využít prostor

To trochu souvisí s předchozím bodem. Není divu, že musíte malé spotřebiče skládat vedle sebe na linku, když je nemáte kam jinam dát. Přitom stačí udělat jednoduchou věc, jako je začít skladovat hrnce, skleničky a hrnky na sebe. Díky tomu ušetříte mnoho prostoru a nebudete riskovat, že dojdete do bodu, kdy i hrnce a pánve budete muset nechávat na sporáku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Uklízíte jen jednou týdně

Pokud patříte mezi lidi, co mají přesně nastavený harmonogram a úklid vychází jen na středu, možná byste své myšlení mohli v tomto ohledu přehodnotit. Myslete na to, že jen prach se usazuje každou minutu naprosto všude. Uklízet byste proto měli alespoň dvakrát týdně. Pravdou ovšem je, že se teď rozmohl trend, kdy uklízíte pravidelně a každý den po dobu 15 až 20 minut. Zabráníte tak nahromadění bordelu a prakticky vám to žádný čas ze dne nevezme oproti několikahodinovému úklidu jednou týdně.

Zdroj: Leisurely Does it

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články