Jak správně umístit nádobí do myčky tak, aby bylo zářivě čisté, lesklé a voňavé jako nikdy předtím

Říká se, že kdo šetří, má za tři. I při mytí nádobí v myčce můžete prodělat, pokud ji zapnete s tím, že je plná jenom z poloviny. Přinášíme několik tipů, jak ušetřit.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Patříte k těm šťastlivcům, kteří vlastní myčku na nádobí? V tom případě je pro vás tento článek více, než přínosný. Spíš než pro vás tedy pro vaši peněženku. Existují totiž pravidla a postupy, jak správně umístit do myčky příbory, talíře a sklenice tak, aby se její prostory využily na maximum.
S myčkou musíte správně zacházet

Možná máte myčku už roky a říkáte si, že za tu dobu už musíte vědět, jak ji správně naplnit. Pravdou ovšem je, že člověk se učí celý život a málokdo by řekl, že plnění myčky nádobím je taková věda. Čas od času každý zkoušel vymýšlet různé způsoby, jak do myčky vše co nejrychleji naházet jen proto, aby měl pokoj. Většinou to dopadá tak, že na nádobí následně zůstávají kousky jídla, protože rychlá cesta není vždy ta efektivní.


iZdroj fotografie: Freepik

Proto byste před vložením nádobí jej měli alespoň spláchnout vodou a kousky jídla na něm nenechávat. Poté se můžete vrhnout na metodu, která zajistí účinnější mytí nádobí, při kterém nejen ušetříte peníze, ale také čas. Začněte tím, že šálky a hrnky by měly být vždy umístěny ve vrchní části.

Jak ji tedy naplnit?

Co se ovšem týče jemných skleněných předmětů, ty byste do myčky neměli umisťovat vůbec, jelikož je lepší je umývat ručně. Malé a velké nádobí, jako jsou talíře a keramické misky, byste měli vkládat do spodní části. Tam totiž teče nejvíce teplé vody, díky čemuž budou tyto kousky důkladně umyty. Z toho samého důvodu dolů nikdy nevkládejte plastové věci, velká teplota by je poškodila.


iZdroj fotografie: Freepik

Z bezpečnostních důvodů je dobré vkládat příbory lícem dolů, jinak riskujete propíchnutí nebo pořezání. Dřevěné předměty do myčky rozhodně nepatří, pokud je tam vložíte, tak se nejspíše zdeformují a nebudou nadále použitelné. Dlouhé nádobí se snažte umisťovat do horního roštu.

Zdroj: Cleaning Force

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 497 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
DámskýDeník.cz
Měsíc narození odhalí, jaká jste v hloubi duše žena a vaše největší klady i zápory. Znáte je všechny?
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?