Hrách uvaříte za 5 minut i bez předmáčení. Tato metoda představuje naprostý zlom, co se týče úspory času

Mnoho hospodyněk má svůj speciální recept na hráškovou polévku. A stejně tak má i svůj vlastní způsob vaření hrášku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když chcete vařit hrachovou polévku, většinou se musí hrášek před vařením namočit. Ale tato možnost nebývá vždy dobrá. V první řadě proto, že to dlouho trvá. Ano, sice se potom nemusí tak dlouho vařit, ale samotné namáčení netrvá jen pár minut. Někdo zalije hrášek vařící vodou a nechá přibližně 8 hodin, jiný přidá sodu a jiný zase vaří hrášek velmi dlouho. Ale je tu i jiný způsob, se kterým bude hrášek do 5 minut hotový.

Velmi jednoduchý způsob

Pro tuto metodu budete potřebovat mixér a nebo mlýnek na kávu. Naplňte jedno z těchto zařízení hráškem. Zapněte mixér a rozdrťte hrášek tak, že z něj zbyde jen prášek. V rychlovarné konvici si dejte vařit vodu a poté ji nalijte do hrnce. Do této vody nasypte rozmixovaný hrášek. Důkladně promíchejte, protože vám nesmí vzniknout hrudky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když se tato směs začne vařit, snižte teplotu úplně na minimum a vařte 5 minut. No, a hrášek máte hotový. Můžete jej ihned přidávat do polévek s vařeným nebo uzeným masem, zeleninou a bramborami. A co je nejlepší? Nezabere vám to celé dopoledne, jako kdybyste to vařili normálně. Hrachová polévka bude připravena rychle a snadno. Můžete si rozmixovat hodně hrášku najednou a poté ho dát zamrazit.

Další tipy

Hrách si můžete koupit buď loupaný a nebo neloupaný. Neloupaný bývá zelený a ten loupaný zase žlutý. A když sáhnete po žlutém, budete ho mít uvařený velmi rychle a nemusíte ho ani namáčet. Také se dá koupit předvařený a s ním už nemáte vůbec žádné starosti. Takže je opravdu hodně možností, ze kterých můžete vybírat. A potom už se můžete vrhnout do vaření hrachové polévky.

Jak připravujete hrachovou polévku vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články