Funkce, kterou má téměř každý mrazák, ale málokdo ji využívá: Ventil k vypuštění vody

Pokud patříte mezi majitele starších modelů lednic, máte určitě bohaté zkušenosti s odmrazováním. Použijte vypouštěcí ventil a usnadněte si tak práci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Odmrazování mrazáku není činnost příliš populární, ovšem čas od času je nutné ji provést. Zvláště majitelé starších přístrojů tento problém znají více než důvěrně. Možná ani nevíte, že sama chladnička je na řešení tohoto problému účinně vybavena a práci s vypouštěním vody vzniklé při rozmrazování vám sama usnadní.

K vypouštění vody použijte ventil k tomu určený

Pamatujte, že není mrazák jako mrazák. Každý typ a model je konstruován jinak a má tak jiné vymoženosti a doplňky. Pokud je například váš přistroj vybaven funkcí „No Frost“, máte štěstí a odmrazování mrazáku nemusíte vůbec řešit. Pokud však patříte mezi majitele starších modelů, mrazák musíte občas zbavit přebytečného ledu, k čemuž vám poslouží ventil k vypouštění vody.

Jak bojovat proti nechtěnému ledu v mrazáku: Trocha oleje zabrání tomu, aby vůbec měl šanci se tvořit

Pokud už jste se k odmrazení mrazáku odhodlali, měli byste určitě zařízení nejdříve vytáhnout ze zásuvky. Poté můžete vyndat a vyprázdnit veškeré přihrádky a konečně také nechat otevřené dveře mrazáku. V tuto chvíli přichází na scénu právě ventil na vypouštění vody, který musí být v závislosti na modelu mrazáku vyndaný nebo vysunutý. Jakmile vytáhnete všechny zásuvky a šuplíky, by měl být vypouštěcí otvor lehce k nalezení.

Plech do trouby je ideální pomocník

Pod odtok vložte nádobu, ideálně například plech do trouby, který se zpravidla pod ledničku krásně vejde. Práh lednice a její nebližší okolí však ještě zajistěte ručníkem, abyste zamezili zatopení celé místnosti. Když se pak všechen led v mrazáku postupně odmrazí, celý vnitřek mrazáku umyjte jarovou vodou a dobře ho osušte. Až bude přístroj úplně suchý, můžete vrátit přihrádky a opět spotřebič zapojit do zásuvky. Tímto způsobem jste mrazničku připravili na další měsíce bezproblémové služby.

žena odmrazuje mrazák iZdroj fotografie: Pexels

Mraznička se odmrazuje ve chvíli, kdy vrstva námrazy uvnitř dosáhne asi 0,5 cm. Ideální je takto pečovat o mrazák 2x ročně, ovšem je to problém vždy individuální. Mrazničky, které jsou zbavené vrstvy ledu, spotřebovávají méně elektřiny a jídlo je v nich mnohem lépe uskladněno a také se méně kazí. Motor nemusí pracovat v plné rychlosti a provoz je proto mnohem hospodárnější. Rozhodně si tedy na odmrazení mrazničky udělejte čas, mnohokrát se vám to vrátí.

Jak často odmrazujete mrazák vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články