Do odpadu ve dřezu vložte plátek citronu. Ušetří vám nepříjemnou starost
adbz.cz » Hobby » Do odpadu se vyplatí umístit plátek citronu. Průběžně tak odplavuje nečistoty

Do odpadu se vyplatí umístit plátek citronu. Průběžně tak odplavuje nečistoty

Tento geniální trik vám může ušetřit spoustu problémů. Potřebovat přitom budete jen jediný plátek citronu. Výsledek této vychytávky vás zaručeně velmi příjemně potěší.

Čištění dřezu houbou
Zdroj fotografie: iStock

Citrony patří mezi základní potraviny, které se pravidelně doplňují snad v každé domácnosti. Skvělé jsou nejen při přípravě lahodných pokrmů a nápojů, ale taky jako vynikající zdroj vitamínů a dalších prospěšných látek. Kromě toho vám mohou posloužit jako nepostradatelný pomocník při úklidu domácnosti. Jeden plátek citronu ve dřezu dokáže hotové zázraky.

Na co si dát při používání dřezu pozor

Vlivem častého používání je dřez bohužel místem, kde se hromadí velké množství bakterií a nečistot, což způsobuje celou řadu problémů. Mezi ty nejčastější patří vznik nepříjemného zápachu nebo ucpání odtoku. Pokud tento problém trvá delší dobu, dochází až k prasknutí potrubí a dalším případným škodám. Tomu naštěstí lze předejít pomocí tohoto triku.

Vyčistěte dřez i bez chemie

Přestože je k dostání velké množství čisticích přípravků určených k odstranění odolných nečistot, jejich používání nemusí být pro životní prostředí ani vaše vlastní zdraví z dlouhodobého hlediska vhodné. Mnohem šetrnější a bezpečnější je využití přírodních alternativ. S plátkem citronu bude váš dřez včetně odtoku opět dokonale čistý i bez chemie a náročného drhnutí.

Plátky citronu na talířku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dřez udržíte v perfektním stavu, pokud ukrojíte plátek citronu a ten vložíte do odtoku pod sítko zachycující zbytky jídla. Kyselina, která je v citronu obsažená, se bude postupně uvolňovat, a tím i čistit všechny nečistoty. Díky silné aromatické vůni se navíc zbavíte nepříjemného zápachu, který by se z odpadu po umytí nádobí mohl uvolňovat.

Aby tento trik fungoval co nejlépe, je potřeba plátek citronu v odtoku pravidelně měnit. Pro dosažení nejlepších výsledků jej proto vyměňujte každé dva až tři dny. V opačném případě by mohlo dojít k plesnivění vloženého plátku a zhoršení znečištění i větší míře zápachu. Jak často budete muset citron v odtoku měnit, se odvíjí od četnosti používání dřezu.

Další způsoby využití citronu v kuchyni

Citron vám poslouží jako vynikající čisticí přípravek, obzvlášť pokud jej smícháte s dalšími účinnými surovinami. Citronovou kůru promíchejte s octem v poměru 1 : 1 a připravte si dokonalý čistič pro různé povrchy. Skvěle se tak zbavíte nečistot na pracovní desce, lednici nebo i varné desce, kde bývají vzniklé skvrny opravdu odolné.