Využijte roušku na výrobu přírodního osvěžovače WC
adbz.cz » Hobby » Rouška se dá využít na výrobu přírodního osvěžovače WC. Stačí ji s citronem vhodit do nádrže

Rouška se dá využít na výrobu přírodního osvěžovače WC. Stačí ji s citronem vhodit do nádrže

Zápach z toalety je nepříjemný prvek, který komplikuje její používání. K jeho odstranění stačí využít pouze dvě věci – roušku a citron.

ruzova rouska citron
Zdroj fotografie: abcMedia

Koronavirová pandemie způsobila, že má většina domácností dodnes obdivuhodné zásoby roušek a jednorázových dezinfekčních prostředků. Ty však leží zapomenuté v různých koutech domova. Což je poměrně velká škoda, jelikož se pro ně dá najít nevšední využití. Stačí být trochu kreativní a mít chuť na změnu. Zkuste zlepšit stav své toalety či koupelny.

Přírodní pomocník

Z roušky se dá totiž jednoduše vyrobit přírodní osvěžovač toalety. Občas můžete dodržovat hygienu a uklízet jak chcete, a přesto můžete cítit nepříjemný zápach. Ten je doma rozhodně nevítaným hostem. Záleží také například na kvalitě vody v místě vašeho bydliště, na správě odpadu a v neposlední řadě na předchozích nájemnících bytu, v němž teď bydlíte vy.

V prvé řadě zkuste zapomenout na osvěžovače z drogérií. Fungují pouze na chemické umělé bázi, což nemusí být pro ekologický stav naší planety to nejvhodnější. Zaměřte se na přírodní cestu, jak se nechtěného zápachu zbavit. Budete k tomu potřebovat především jednorázovou roušku. Následně si opatřete nůžky a odstřihněte jednu z jejích kratších stran.

Citron a rouška

Na větší části roušky, která vám zbyde po odstřižení, oddělte jednu vrstvu plastové výstelky. Poté uchopte odstřiženou menší část roušky a odstřihněte jednu stranu gumičky. Následně založte okraje větší části roušky, která po oddělení vrstvy plastové výstelky připomíná pytlíček. Dále stačí nakrájet citrón na přiměřeně malé kousky. Ty zabalte do připraveného pytlíčku.

Voňavé citrusy
Zdroj fotografie: Pixabay

Aby citrón v sáčku držel, je potřeba jej upevnit a pytlíček zavázat pomocí menšího kousku roušky, který vám zbyl. Dalším stěžejním prvkem je umístění v toaletě. Zvedněte víko nádržky svého záchodu. Pytlíček s citrónem zahákněte pomocí gumičky za plovák, aby nebyl v nádržce jen tak na volno. Vaše toaleta je nyní chráněna proti nežádoucímu zápachu. Můžete si užívat svěží vůni citrusů po každém spláchnutí.