Dejte na 20 sekund citron do mikrovlnky. Doba na přípravu jídel se díky tomu výrazně zkrátí

Jakmile jednou vyzkoušíte vložení citronu do mikrovlnky, budete nadšení, kolik času a úsilí si ušetříte. Opravdu to zkuste, stojí to za to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jsou lidé, kteří si užívají, když mohou strávit celý den v kuchyni při přípravě lahodných pokrmů. Příprava jídla pro celou rodinu je pro ně relaxace a nevadí jim, když tato činnost trvá několik hodin. Potom jsou také ti, kteří se snaží všechno co nejvíce urychlit, ať už jde o vaření nebo uklízení. Raději stráví čas hledáním různých triků a vychytávek než samotnou prací. Ať už patříte do kterékoli skupiny, vyzkoušejte tento trik s citronem.

Rychlé a jednoduché řešení

Především v parném létě může být dlouhá příprava jídla vyčerpávající. Stojíte u plotny třeba 5 hodin a jídlo je nakonec snědené ani ne za 15 minut. A pak vás čeká ještě dlouhé umývání nádobí – a takto pořád dokola. Z toho důvodu je někdy dobré najít jednodušší a rychlejší řešení. Na internetu je různých vychytávek velké množství, ale je dost možné, že jste ještě neslyšeli o tomto triku s citronem a mikrovlnkou.

Citron a mikrovlnka

Jakmile zjistíte, o co v tomto triku jde, ihned ho budete chtít vyzkoušet. Naučíte se totiž vymačkat co největší množství šťávy z jediného citronu v co nejnižším čase. Budete potřebovat jen citron, mikrovlnnou troubu, tenký nůž a pouhých 20 sekund vašeho času. Ano, to je opravdu všechno, nebudete muset použít skoro žádnou sílu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stačí, když citron před použitím vložíte na 20 sekund do mikrovlnné trouby, poté do něj nožem udělejte dírku a jednoduše ho vymačkejte. Díky tomu, že jste ho trošku ohřáli, z něj můžete dostat veškerou jeho šťávu. Pokud tedy potřebujete větší množství citronové šťávy za co nejkratší dobu, určitě vyzkoušejte tuto vychytávku.

Jaké další vychytávky znáte vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sladká cesta za štíhlou postavou: Lžíce skořice s medem zatočí s nadbytečnými kily už první týden
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Herečka Jiřina Bohdalová se pyšní obrovským majetkem. Svému vnukovi koupila vilu poblíž té své
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun