Do houbičky na nádobí se vyplatí udělat díru. Zmenší to riziko vzniku bakterií a plísní, protože snáze uschne

Existuje mnoho užitečných triků, které vám dokáží usnadnit život ve vaší domácnosti. Zde se dozvíte, proč byste měli dělat do houbiček na nádobí díru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho užitečných triků do domácnosti, které vám dokáží velmi efektivně usnadnit život. To se týče zejména kuchyně, jejíž údržba dává hospodyňkám pravděpodobně zabrat ze všeho nejvíce. Určitě proto i vy oceníte zajímavou novinku, kterou si v poslední době oblíbil naprosto celý internet. Jedná se o obyčejnou houbičku na nádobí, do které je potřeba udělat díru uprostřed. Důvod, proč byste to měli udělat, vás jistě překvapí – usnadní vám to mnoho práce v kuchyni a také to ochrání vaše zdraví. 

Houbička na nádobí udržuje mnoho vlhkosti

Ženy, které se pečlivě starají o svou domácnost, často přichází s mnoha různými triky, které jim usnadňují práci. Svou pozornost věnují zejména kuchyni, která je nejnáročnější na údržbu – a to počínaje způsoby, jak efektivněji mýt nádobí, až po způsoby, jak ušetřit na výdajích za elektřinu. Dnes jsme však pro vás připravili jedinečnou novinku, která může dokonce ochránit vaše zdraví před nebezpečím. Jedná se o používání houbičky na nádobí, která má často tendenci udržovat v sobě vlhkost

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud však s tímto problémem nic neděláte, v houbičce se začnou množit nebezpečné bakterie, které pak při jejím používání snadno nanesete na váš talíř (přičemž si myslíte, že jste jej naopak řádně umyli). Vhodným řešením pro tento problém je udělat do houbičky díru uprostřed a poté ji „navlékat“ na vodovodní kohoutek. Když totiž po umytí nádobí položíte mokrou houbičku na stojan u dřezu, nevyschne úplně a ve vlhkém prostředí se začnou rychle množit bakterie – jejím dalším používáním pak tyto bakterie roznášíte dál.

Díra uprostřed problém hravě vyřeší

Pokud se tedy chcete chránit před nebezpečnou plísní, bakteriemi a neustále vlhkou houbičkou, stačí do ní udělat díru uprostřed a následně ji navléct na kohoutek. Tímto způsobem totiž zcela vyschne a nebude se v ní udržovat žádná nadbytečná vlhkost. To znamená, že bude vždy čistá a suchá, tudíž vám také vydrží mnohem déle a bude lépe plnit svou funkci.

Jak se tento trik osvědčil vám?

Zdroj: CooktopCove
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články