Přísady „navíc“, které zlepší chuť dušeného zelí: Vejce, citrónová šťáva i jablko

Vyzkoušejte některý z těchto způsobů, jak dodat dušenému zelí ještě lepší chuť. Stačí přidat jen jednu surovinu navíc. Na tomhle si pochutnají i ty nejmlsnější jazýčky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zelí patří nejen mezi oblíbené pochoutky, ale jde také o vitamínovou bombu, kterou byste rozhodně měli zařadit do svého jídelníčku. Díky velkému obsahu vitamínů a dalších prospěšných látek má jeho pravidelná konzumace pozitivní vliv na lidské zdraví. Abyste si doma připravili to nejlepší dušené zelí, zkuste do hrnce přidat jednu z těchto surovin.

Jak zlepšit strukturu dušeného zelí

Aby výsledný pokrm nejen dobře chutnal, ale i vypadal, vyplatí se do receptu přidat ještě další suroviny. Takto zajistíte, že bude dušené zelí plné sladkokyselé chuti a na jazyku se bude samo rozpadat. Pokud se rozhodnete jako základ použít máslo namísto slunečnicového oleje, bude výsledek mnohem křehčí. Dejte však pozor, aby se vám nepřipálilo.

Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě

Někteří kuchaři do zelí přidávají jedno vejce, aby výsledný pokrm působil ještě měkčí. V takovém případě stačí vejce rozšlehat do hladka a do směsi přilít těsně před koncem vaření. Nakonec důkladně promíchejte a máte připraveno k servírování. Kyselost zelí můžete vyvážit přidáním trochy cukru. Tím získáte bohatou sladkokyselou chuť, která bude v dokonalé rovnováze k připravovanému masu i jiné příloze.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak zajistit tu nejlepší chuť

Jedním ze způsobů, jak docílit toho, aby dušené zelí chutnalo jako od profíků, je přidat do něj jablko. Díky němu bude zelí mnohem zajímavější. Stačí, když jej nastrouháte nebo nakrájíte nadrobno a přidáte do hotového pokrmu. Směs důkladně promíchejte a 10–15 minut nechte odstát pod pokličkou, aby se chuť rovnoměrně prolnula a vy si ji mohli naplno vychutnat.

Namísto jablka lze použít také citrónovou šťávu, s kterou taktéž dosáhnete vynikajících výsledků. Pět minut před koncem vaření přidejte do zelí třetinu polévkové lžíce citrónové šťávy a opět pořádně promíchejte. Pomocí muškátového oříšku dodáte dušenému zelí pikantní nádech. Jednoduše přidejte trochu tohoto aromatického koření před koncem vaření a můžete servírovat.

Jaké přísady dáváte do dušeného zelí vy?

Zdroj: Sovkusom
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články