Krásné čisté sklo bez nevzhledných šmouh | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tak čirá okna beze šmouh jste ještě neměli. Při mytí dodržte 6 kroků a zajistíte si zářivý lesk od podzimu až do jara

Tak čirá okna beze šmouh jste ještě neměli. Při mytí dodržte 6 kroků a zajistíte si zářivý lesk od podzimu až do jara

Jakmile při úklidu přijde na umývání oken a jiných skel, je třeba se do toho pořádně pustit, aby nezůstaly žádné šmouhy. Ale ono to opravdu není tak těžké, jak se zdá.

cisteni oken
Zdroj fotografie: iStock

Dosáhnout toho, aby vaše skla a zrcadla byla beze šmouh, může být docela výzva. Často trávíte několik hodin stříkáním a stíráním, aby nakonec okna vypadala úplně stejně, jako když jste umývat začínali. Začněte používat správné nástroje a metody, které vám tento pracný úkol zjednoduší. Zároveň vám to také nakonec ušetří spoustu peněz.

Čištění shora dolů

Pokud doopravdy chcete, aby vaše sklo nebo zrcadlo bylo beze šmouh, začněte ho čistit ze shora dolů. Je to z toho důvodu, že čisticí prostředek začne stékat a vy ho tak můžete nakapat do oblastí, které jste ještě nestihli umýt. Začněte nahoře a postupujte směrem dolů, abyste se ujistili, že máte vše dokonale vyčištěné.

myti oken seshora dol
Zdroj fotografie: Depositphotos

Umývejte okna, když je zataženo

Možná si myslíte, že by to mělo být spíš naopak, a umýváte okna, když je slunečno. Jenže slunce může předčasně vysušit tekutinu a zanechat na okně zbytky a pruhy. Pokud počkáte na zamračený den, zůstanou vaše okna nádherně lesklá a beze šmouh. Vyplatí se to.

Používejte stěrku

Ani se vám nebude chtít věřit tomu, jaký rozdíl udělá tento nástroj na skleněných plochách. Někdy totiž první setření hadříkem neodstraní veškerý čisticí roztok a když to začnete stírat znova, je velká pravděpodobnost, že budete mít všude šmouhy a pruhy. Pomocí stěrky ale vyčistíte a vyleštíte každou část okna napoprvé.

sterka na okna
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyčistěte rohy vatovými tyčinkami

Nezáleží na tom, jak moc se snažíte, špína se nejvíce usazuje právě v rozích, které je velice těžké vyčistit. K tomu, abyste z nich odstranili všechen nepořádek, jsou nejlepší právě vatové tyčinky. Mají k tomu perfektní velikost a vždy je najdete u sebe doma.

vatove tycinky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste staré tričko

Stará trička jsou pro čištění skel naprosto ideální, protože v nich nenajdete žádné zbytky vláken a jsou dostatečně savá. Navíc, když budete používat stará trička místo papírových utěrek, postupem času docela dost ušetříte. A také je to dobré pro životní prostředí.

stare tricka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Použijte noviny

Vaše babičky nebo maminky vám určitě potvrdí, že zmuchlané noviny vyčistí okna úplně ze všeho nejlépe. Funguje to velice dobře, avšak noviny dost rychle navlhnou. Pokud jste si ale všimli, že utěrky a ručníky moc nečistí, stojí za to noviny vyzkoušet.

Zdroj: Thespruce