Vlhko v lednici může způsobit, že se jídlo rychleji kazí. Problém vyřeší houbička naplněná solí

Vyzkoušejte také tento geniální trik a zabraňte předčasnému zkažení jídla v lednici. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je šikovně upravená houbička na nádobí.

uvnitř lednice i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože je lednice vynikajícím pomocníkem při skladování mnoha druhů potravin, vlhkost, která se v ní drží, může ve skutečnosti způsobit velké množství problémů, jak vyplývá i z odborné studie. Navíc se v ní často hromadí nepříjemný zápach. Abyste však těmto nepříjemnostem předešli a udrželi vnitřek lednice v perfektním stavu, přidejte do ní houbičku se solí. Díky tomuto triku vydrží vaše jídlo čerstvé mnohem déle.

Nebezpečné prostředí v lednici

I přes nízké teploty, které se v tomto zařízení udržují, je zde příznivé prostředí pro tvorbu a rozmnožování bakterií i některých druhů plísní. To má na svědomí rychlejší zkažení skladovaných potravin. Vyhnout se těmto nepříjemnostem vám pomůže kromě pravidelného úklidu a čištění všech částí lednice i houbička naplněná solí. Tímto způsobem snížíte množství vlhkosti uvnitř spotřebiče a vytvoříte dokonalé prostředí pro uložené jídlo.

Každá lednice vyžaduje hloubkovou dezinfekci. S usazenou špínou, bakteriemi i zápachem si poradí ocet a alkohol

Proč se v lednici drží vlhkost

Veškerá vlhkost, která uvnitř lednice vzniká, pochází z procesu odpařování vody z chlazených potravin. Při nízké teplotě uvnitř spotřebiče tato voda začne kondenzovat a usazovat se na stěnách. Odtud by měla být pravidelně odváděna odtokovým kanálkem. V opačném případě vám mohou na dně lednice vznikat kaluže vody, které mohou funkčnost zařízení výrazně snížit nebo jej zcela poškodit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vám zkondenzovaná voda z lednice neodtéká, pak musíte nejdříve odhalit, co je příčinou tohoto problému. V některých případech stačí jen odtokový kanálek vyčistit od nanesených nečistot nebo odstranit předmět, který blokuje otvor. Horší však je, když se kanálek zdá být průchodný, ale voda přesto neodtéká. V takové situaci se nejspíš bez pomoci odborníka nebo výměny staré lednice za novou neobejdete.

Jak se zbavit vlhkosti v lednici

Jestli vám odtokový kanálek funguje správně, a přesto v lednici vzniká velké množství vlhkosti, zkuste se jí zbavit pomocí tohoto jednoduchého triku. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je nová houba na nádobí a trocha kuchyňské soli. Houbičku na straně nařízněte a dovnitř přidejte lžičku soli. Takto připravený výrobek umístěte na nejspodnější polici v lednici a nechte tam.

Houba dokáže pohlcovat i vznikající nepříjemný zápach. Sníží riziko výskytu bakterií a plísní a sůl uvnitř ji udrží čistou. Díky tomu je možné houbu v lednici nechat až 7 dní. Po této době ji pořádně umyjte pomocí přípravku na mytí nádobí a spařte vroucí vodou. Jakmile houba uschne, můžete ji opět naplnit solí a vložit do lednice na další týden. 

Jakým způsobem bojujete proti vlhkosti v lednici vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články