Rozlámal kus odpadu a místnost byla rázem obyvatelnější
adbz.cz » Hobby » Nudná místnost se rázem stala nejkrásnější částí bytu: Jen rozlámal kus odpadu, který měl v plánu vyhodit

Nudná místnost se rázem stala nejkrásnější částí bytu: Jen rozlámal kus odpadu, který měl v plánu vyhodit

Starým dobrým CD a DVD už odzvonilo. S nástupem nových technologií se zdá, že už je nikdy nebudete potřebovat. Mohou se však stát zajímavým doplňkem v domácnosti.

cedecka kuchynska linka
Zdroj fotografie: S vědomím Shandra Dalton

Doba, kdy byla cédéčka technologickým zázrakem a v žádné domácnosti nechyběly stojany disků s filmy nebo hudbou, dávno pominula. Nahradily je USB flash disky s mnohem větší kapacitou úložiště. Dnes se zdá, že CD či DVD prostě už patří do pravěku. Přesto jste je však nevyhodili, třeba z nostalgických důvodů. Můžete je tedy využít jinak. Existuje spousta kreativních nápadů, jak jim dát novou příležitost se blýsknout.

Obložte stěnu efektní mozaikou

Mohou se třeba stát velmi zajímavým prvkem v kuchyni. Běžně jsou stěny za sporákem a dřezem mezi kuchyňskou linkou a skříňkami opatřeny obklady. Může jít o standardní dlaždičky, skleněné panely, nebo tam může být netradiční mozaika vytvořená právě z cédéček nebo dévédéček. Lesklé disky skvěle odrážejí světlo a mohou kuchyň zaplnit pestrobarevnými odlesky.

Výsledek může předčít všechna očekávání, přitom výroba mozaiky není nic složitého. Pravděpodobně nejdůležitější věc, kterou musíte předem zvážit je, zda máte dost cédéček. Pak stačí si jen rozvrhnout na papíře vzor. Jistě máte představu, jak chcete, aby výsledná mozaika vypadala. Může být třeba retro z celých kulatých disků, z půlek, ale nápaditější designe bude mít, když CD nebo DVD rozdělíte na menší kousky.

Pozor, abyste nepoškodili folii

Postup výroby samotné mozaiky, díky níž možná v kuchyni už ani nebudete muset svítit, je jednoduchý. Nejprve musíte z disků vytvořit menší kusy. Jsou z celkem tvrdého materiálu, takže nůžky raději nechte v šuplíku. Také byste je neměli rozlamovat. Hrozí, že byste mohli poškodit holografickou fólii, kterou jsou CD potaženy. Právě tento film později poslouží jako zdroj velmi efektní záře, jež zaplaví kuchyň.

cd disky rozbite
Zdroj fotografie: Depositphotos

Lepším řešením je sáhnout po zahradních nůžkách, případně po noži nebo řezáku na tvrdé materiály. Cédéčka nakrájejte na různě velké kousky. Na stěnu naneste lepidlo a postupně začněte tvořit mozaiku podle předem připraveného návrhu. Nemusíte se ho striktně držet. Pokud se vám bude líbit jiný vzor, vytvořte ho. Fantazii se meze nekladou. Chce to trpělivost, ale když se nenecháte rozptylovat jinými činnostmi, za chvíli bude designový kousek hotový.