Mytí hrobu nemusí být zdlouhavá otrava. S největší špínou si poradí ocet a lopatka
Před dušičkami je třeba uklidit hroby vašich nejbližších. Se špínou si můžete poradit velmi snadno, stačí zvolit správné postupy.
Každoročně právě během dušiček vyráží většina lidí umýt hroby svých nejbližších, aby uctili jejich památku a udělali okolo místa jejich odpočinku patřičný pořádek. Ještě než začnete hroby drhnout saponáty, měli byste dle webu Genialne brát na vědomí několik pravidel, aby nedošlo k jejich poškození. Záleží především na materiálu, ze kterého jsou hroby vyrobeny.
Hroby je třeba čistit správným způsobem
Čas dušiček je za rohem a lidé začínají vyrážet na hřbitovy, aby okolo hrobů svých nejbližších udělali pořádek. Přes rok se tam přeci jen nahromadí mnoho bordelu, včetně listů, vosku ze svíček a dalších nečistot, které je třeba odstranit. Aby se vám to však povedlo bez zbytečného poškození materiálu, musíte na to zvolit správný postup.
Ještě než tedy vyrazíte na hřbitov, vezměte si s sebou čisticí hadříky, houbičky, jemné kartáče na drhnutí, prostředek na mytí nádobí a ocet. Hodit se pak může i kbelík, hrábě, lopatka, smeták a zahradnické nůžky (záleží především na tom, kde se hrob nachází). Za žádnou cenu nepoužívejte chemické a korozivní přípravky, protože ty mohou hrob poničit.
Pozor na pískovcové hroby
Nejprve tedy odstraňte veškerý bordel okolo hrobu. Seberte listí a vše okolo něj, abyste mohli důkladně vyleštit celý jeho povrch. Pokud je ze žuly nebo mramoru, můžete náhrobek bezpečně umýt jemným saponátem. Aby se na něm neobjevily škrábance, použijte houbu nebo hadřík. Matnější hroby pak můžete ošetřit ostřejšími nástroji, ale i tak opatrně.
Co se týká pískovcových hrobů, ty byste měli čistit pouze vodou a jemnou houbou. Usazený prach na jejich povrchu pak můžete odstranit kartáčkem s měkkými štětinami. A pokud je na jakémkoli povrchu roztavený vosk, rychle si s ním poradí ocet smíchaný s vodou (nejlépe v poměru 3:1). Nakonec dle webu Mossfords stačí špínu setřít a hrob bude vypadat jako nový.