Aspirin pomůže s úklidem celé domácnosti. Poradí si s vodním kamenem, mytím koupelny i hlubokých nádob

Vodní kámen je silný protivník. Pokud ho pravidelně neodstraňujete, vytvoří souvislý povlak, kterého se jde opravdu horko těžko zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jestliže si myslíte, že potřebujete k odstranění vodního kamene silné čisticí prostředky, jste na omylu. V každé domácnosti se totiž nacházejí běžně používané ingredience, díky nimž bude rychlovarná konvice, umyvadlo, sprchový kout i toaleta vodního kamene zbavena. Tyto věci jsou cenově dostupné, takže jejich investice nezasáhne rodinný rozpočet.

Vodní kámen v konvici je prevít

Po týdnu používání rychlovarné konvice se v ní začne tvořit a usazovat vodní kámen. Spatříte ho pouhým okem, proto se nemůžete na nic vymlouvat. Určitě vám nebude chutnat káva zalitá vodou, v níž plavou kousíčky vodního kamene. Pakliže se chcete nepříjemnosti vyhnout, vyzkoušejte tento fígl s aspirinem. Káva a čaj budou opět báječně chutnat a konvice bude zbavena zdraví nebezpečných látek.

Aspirin zbaví nejen bolesti hlavy

Samozřejmě existuje nespočet rad a pokynů, jak se vodního kamene v konvici zbavit. Jenomže tato metoda vás nebude stát skoro nic. Postačí mít po ruce tablety aspirinu. Je úplně fuk, že je po záruce, stejně byste ho vyhodili do koše nebo vrátili do lékárny. Varnou konvici naplňte horkou vodou a vložte do ní dvě tabletky aspirinu. Jsou-li usazeniny opravdu zažrané, vyčkejte delší dobu. Poté spotřebič běžně očistěte.

Rychlovarnou konvicí to teprve začíná

Vodní kámen se vyskytuje nejen ve varné konvici, bohužel se zabydluje v umyvadle, vaně, sprchovém koutu a toaletě. I v tomto případě se můžete spolehnout na zázračné účinky aspirinu. Výsledek bude efektivní a z hlediska času přijatelný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Toaleta a umyvadlo budou svítit čistotou

Usazený vodní kámen na toaletě, umyvadle nebo vaně nevypadá esteticky, a proto se ho musíte zavčas zbavit. Pokud byste údržbu zanedbali, špatně byste se ho zbavovali. Vezměte si aspirin, rozdrťte ho a v kombinaci s vodou vytvořte pastu. Mix aplikujte na postižená místa a cca po 30 minutách opláchněte.

Čištění vnitřku vázy je noční můra

Květiny ve váze vypadají božsky. Ovšem po jejich uvadnutí je nutné vázu dokonale umýt. Tento úkon je bohužel náročný, protože mají vázy úzká hrdla a nestrčíme do nich ruku. I v tomto případě vám vytrhne trn z paty aspirin. Do vázy vložte dvě tablety aspirinu a zalijte horkou vodou. Asi po 15 minutách bude vnitřek vázy čistý.

Čím a jak se zbavujete vodního kamene v konvici vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články