6 rostlin pro odstranění škůdců z vaší zahrady | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Šest rostlin, díky nimž se budou škůdci zahradě obloukem vyhýbat. Prah vašeho domova už nikdy nepřekročí

Šest rostlin, díky nimž se budou škůdci zahradě obloukem vyhýbat. Prah vašeho domova už nikdy nepřekročí

Každý, kdo má vlastní zahrádku, které věnuje svůj čas a úsilí, si přeje, aby jeho dílo prosperovalo. Nenechte si vaše úsilí zničit škůdci, zvláště, když se jich můžete jednoduše zbavit.

slymaci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vlastníte zahradu, do které si vybíráte rostliny dle barev, tvarů, či jiných vzhledových rysů, možná byste to měli přehodnotit. Ono vaše zahrádka sice bude vypadat pěkně, ale bez užitečných rostlin vám moc dlouho nevydrží. Proto si raději pořiďte ke své posádce i rostliny, které odrazují škodlivý hmyz. Vaše úroda se díky tomu stane hojnější a nebudete se muset bát, že o své drahocenné poklady přijdete.

Petúnie

Pro jejich pěstování byste měli zvolit stinná místa, která jsou dobře chráněna před větrem. Vždy byste je měli zasadit alespoň 30 cm od sebe. Tato rostlina vám pomůže s bojem proti cikádám, mšicím, housenkám a chřestu. Navíc je velkolepá a barevná.

Máta

Pro pěstování máty byste měli zvolit vlhkou půdu, která je dobře odvodněná. Máta dobře snáší stín a nevyžaduje přílišnou péči. Její silná vůně je příčinou, proč se od ní někteří škůdci budou držet dál. S mátou se již nemusíte bát komárů, mravenců, hlemýžďů a myší.

mata
Zdroj fotografie: Pixabay

Chryzantéma

U těchto rostlin myslete na to, že vyžadují prostor. Rozprostírají se na výšku a šířku až na 30 – 90 cm. Milují sluneční světlo. Potřebují drenáž a vlhkou půdu. Odrazuje vši, klíšťata, mravence, roztoče nebo také stříbřité šupiny.

Měsíček

Díky jasným barvám projasní každou zahradu. Miluje slunce a dobře odvodněnou půdu, která je bohatá na živiny. Krom toho, že odradí škůdce, dokáže i přitáhnout užitečný hmyz, jako například muchomůrku, která je dobrá proti mšicím. Samotný odrazuje housenky, které požírají zejména rajčata.

Levandule

Levandule je další z rostlin, které potřebují mnoho místa. Proto byste mezi nimi měli nechat aspoň 60 – 90 cm. Nemá ráda vlhkost, poroste vám i ve špatných půdách. Můžete ji použít mnoha způsoby, jeden z nich je odrazení škůdců jako moucha domácí či můra.

levandule 1
Zdroj fotografie: Pixabay

Bazalka

Tato rostlina je jedna z nejoblíbenějších zvláště v kuchyni, a to pro svou výraznou vůni a chuť. Můžete si ji zasadit nejen do květináče, ale taky mezi zeleninu, čímž ji ochráníte před komáry, jejich larvami a mouchami. Preferuje vlhkou půdu, která je dobře odvodněná.

Zdroj: Kuffer