Přineste štěstí a prosperitu do svého domova: Jak rozkvést strom peněz – rostlinu, kterou hravě zvládne i začátečník

Finance je slovo, které se skloňuje snad v každé domácnosti. Někdo věří, že když bude pěstovat tlustici, budou se ho držet. Ne nadarmo se jí říká strom peněz.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V málokteré domácnosti chybějí pokojové rostliny. Dokážou totiž vytvořit doma příjemné prostředí a jsou zajímavým dekorativním doplňkem. Pokud nemáte příliš času na jejich pěstování, vyberte si druhy, jež jsou poměrně nenáročné. Patří mezi ně i tlustice, jež patří mezi sukulentní a tučnolisté byliny.

Domovinou tlustice je jižní Afrika

Tlustice (Crassula) pochází z jižní Afriky, roste ale také ve Střední a Jižní Americe a Austrálii. Rod této byliny tvoří na 200 druhů rostlin, jejichž život je přizpůsoben suchým a teplým oblastem. V dužnatých listech si rostliny vytvářejí zásobu vody. Některé druhy před jejím vypařováním chrání voskovitý povrch listů. Jsou ideálním společníkem do bytů s ústředním topením. Lze je ale i letnit venku na plném slunci, třeba na balkoně nebo terase. Je však třeba je chránit před velkou vlhkostí.

Když tlustice kvete, peněz bude dostatek

S tlusticí se pojí pověra, že přináší peníze. Proto si ji také lidé domů pořizují. Když kvete, usadí se štěstí v domácnosti na dlouhou dobu. Pravda  je taková, že docílit, aby tlustice rozkvetla, není jednoduché. V domácích podmínkách se jí moc kvést nechce. Její květy jsou jemné v bílé barvě, někdy mívají nažloutlý, růžový nebo červený odstín. Kromě toho, že květ tlustice je zajímavý, tak také příjemně voní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdy tlustice kvete

Máte-li doma mladou rostlinu, kvetení od ní nečekejte. Tlustice začíná kvést až po šesti až osmi letech. Zkušení pěstitelé potvrzují, že jim rostlina kvete každoročně, obvykle od pozdního léta do podzimu. Jestliže tlustice nekvete, možná nemá nejvhodnější podmínky k růstu. Je proto vhodné podmínky pro pěstování upravit.

Jak docílit toho, aby tlustice kvetla

Abyste se dočkali od tlustice květů, měli byste ji umístit nejlépe na okenní parapet, který je obrácený k severu. Rostlinu lze přihnojit hnojivem s obsahem fosforu. Časté zalévání tlustice nemá ráda, stačí ji dodat vodu jedenkrát za týden. Máte-li možnost, dejte v létě tlustici ven, aby se vyvětrala na čerstvém vzduchu. Naopak v zimě jí prospěje pobyt v chladné místnosti. Občas otřete z jejích listů prach, aby rostlina mohla volně dýchat.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pěstováním tlustice?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247.cz
Události247.cz
Velká bitva přijde už brzy: Válka se schyluje k něčemu, co si zatím nikdo nedokáže ani představit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci