Pozemek ve svahu není překážka. Tento dům se mu skvěle přizpůsobil
adbz.cz » Architektura » Třípatrový dům působí jako nedobytná pevnost. Kvůli svahu musí být část pod zemí

Třípatrový dům působí jako nedobytná pevnost. Kvůli svahu musí být část pod zemí

Zdání pevnosti navozuje u tohoto moderního domu nejen jeho tvar, ale také převažující stavební materiál, tedy beton. Interiér vás přesto překvapí svou útulností.

Betonový dům připomíná pevnost
Zdroj fotografie: Tiskové materiály ad2 architekten ZT KG

Tato moderní stavba vytvořená převážně z betonu je zasazena do malého písčitého svahu. Přestože z vnější strany působí třípatrový dům velmi chladně a nepřístupně, podařilo se architektům společnosti Ad2 Architekten ZT KG vytvořit velmi útulný a otevřený prostor plný přirozeného světla a rovných linií, navíc propojený skrz prosklenou fasádu s okolní přírodou.

Rozdělení domu do několika částí

Z funkčního hlediska je celý dům rozdělen do několika celků. Soukromou část spojuje dvoupatrové schodiště, v jehož polovině se nacházejí úložné prostory jako šatna, úklidové komory nebo pokoje pro hosty. Spodní část domu byla věnována parkování a vinnému sklípku. Z obývacího pokoje, který se nachází nahoře, je možné sledovat dráhu slunce od východu až do západu.

Každý pokoj se může těšit z přilehlého otevřeného prostoru. Hlavní ložnice směřující na východ má vnější prostor chráněný proti povětrnostním vlivům. Zároveň tato bariéra slouží i jako odhlučnění nedaleko ležící dálnice. Obyvatelé domu si tak mohou vychutnávat ničím nerušené soukromí a příjemnou atmosféru uvnitř i na terase.

tripatrovy dum pevnost zvenku
Zdroj fotografie: Tiskové materiály ad2 architekten ZT KG

Konstrukce domu z betonu

Hlavním materiálem, který byl při realizaci výstavby třípatrového domu využít, jsou betonové panely. Z betonové plochy je vytvořena podlaha, schodiště, strop i povrch stěn. Aby celý prostor nepůsobil tak chladně a prostě, je jeho interiér vkusně doladěn vhodnými doplňky. Pro navození pocitu útulnosti a pohodlí tak byly zvoleny především měkké materiály jako koberce a závěsy.

Vybavení interiéru

V celém domě bylo využito vestavěných skříní, které pomáhají zachovávat jeho střídmé plochy a linie. Přírodní barvy betonu v kontrastu doplňují barevné a orientální kachličky v koupelně i další křiklavé textilní doplňky v obývacím pokoji i dalších ložnicích. Díky velkému množství oken se mohou majitelé domu těšit z přírodních scenérií, které se proměňují podle ročního období.

Kromě velkého množství prosklených ploch se o světlo uvnitř stavby postarají designová i vestavěná svítidla, která dávají vyniknout jednotlivým betonovým blokům a liniím. Díky tomu i v noci působí prostory domu velmi luxusně, zároveň však útulně. Díky estetickému charakteru jsou velmi funkčním řešením a doplňkem každého prostoru.

Architekti:Ad2 Architekten ZT KG
Plocha:444 m²
Realizace:2014
Lokalita:Mönchhof, Rakousko