Co se vyplatí vědět, než si pořídíte ježka jako domácí zvířátko - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Co se vyplatí vědět, než si pořídíte ježka jako domácí zvířátko

Co se vyplatí vědět, než si pořídíte ježka jako domácí zvířátko

Mnoho lidí při pohledu na opuštěné malé zvířátko, zejména pokud se navíc jedná o mláďátko, neodolá a vezme si ho domů. Typickým příkladem jsou veverky, zajíčci a ježci. Zejména ti posledně uvedení se stále častěji stávají novým oblíbeným domácím mazlíčkem. Ježky tak můžete zakoupit i v některých Pet shopech.

hedgehog 3703244 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nabízí se ovšem otázka, zda jsou ježci jako domácí mazlíček vhodné zvířátko a zda by nebylo možná lepší poohlédnout se například po morčátku či křečkovi.

hedgehog child 1759505 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Ježek jako mazlíček? Trendy už jsou takové

Věk, váha, potrava

Před jejich koupí a přinesením domů byste rozhodně měli věnovat čas zjištění si určitých podstatných informací. Ježek se jako domácí zvířátko může dožít v průměru kolem čtyř až šesti let a dosáhne hmotnosti přibližně půl kilogramu. Pokud jde o krmivo, nejvyhledávanější pochoutkou ježků jsou nejrůznější červi a  cvrčci doplnění o zeleninu. Někteří chovatelé jim toto krmivo doplňují navíc ještě suchým krmivem určeným pro kočky.

Nepodceňte jejich noční aktivitu

Důležité je uvědomit si, že ježci jsou především noční zvířátka. Může se vám proto snadno stát, že přes den bude váš ježek doma většinou podřimovat a příliš legrace asi s ním neužijete, a naopak v noci vás bude svou aktivitou budit. Ježci jsou zároveň od přírody velmi plachá zvířátka a než si s vámi vypěstují určitý vztah, chvíli to potrvá. Naopak je můžete velmi snadno poplašit nekoordinovanými pohyby. Nejčastěji se ježci chovají v kleci, do které kromě pelíšku umístěte i nějaké hračky, například nejrůznější kuličky a klacíky. Ocení ale i plyšáky.

hedgehog 1215140 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Ježek nemusí žít jenom v přírodě

[anketa id=“553″]

Co ježkům voní?

Ježci mají velmi citlivý čich a v případě, že u vás doma objeví něco, co jim voní, budou mít tendenci se touto vůní jakoby potřít. Velmi oblíbenou vůní pro ježky jsou například mrkve, ty ale následně způsobí, že jsou celí oranžoví. V tom případě nezbývá nic jiného než je jemně umýt prostřednictvím zubního kartáčku a mýdla.