10 psů, kterým nevadí bydlet ve stísněném bytě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 10 psích plemen, která nepotřebují zahradu ani dlouhé procházky. „Gaučákům“ malý byt neublíží

10 psích plemen, která nepotřebují zahradu ani dlouhé procházky. „Gaučákům“ malý byt neublíží

U těchto 10 plemen psů se nemusíte obávat, že by strádala v bytě. Psích plemen je mnoho, ale málokterá se hodí do malého bytu.

francouzsky buldocek gauc
Zdroj fotografie: iStock

Pokud jde o domácí mazlíčky v bytě, nezáleží pouze na jejich velikosti. Důležité je brát v potaz také jejich energetickou úroveň, hlučnost nebo například přátelskost – jestliže nechcete mít problémy, musíte brát ohledy také na vaše sousedy a jejich čtyřnohé kamarády. Abyste proto měli přehled, kterého psa zvolit do bytu, níže se můžete seznámit s těmi, kteří se stísněným prostorem a menšími místnosti problém mít opravdu nebudou. 

1) Tichý a přátelský basendži

Basendži je skvělou volbou do bytů, kde je slyšet kvůli tenkým zdem téměř každý pohyb. Tento pes jen zřídkakdy dorůstá výšky přes 18 centimetrů a jeho váha se zpravidla drží na 25 kilogramech. Nemá zapotřebí lidi kousat, je přátelský a rozhodně není hlučný. Dejte si však pozor, protože pokud je delší dobu bez dozoru, může v domácnosti napáchat pěkný nepořádek. 

2) Bišonek fríský

Bišonek fríský je malá chlupatá kulička, která nedorůstá větší výšky než je 1 metr. Ještě než si ho však zakoupíte, měli byste vědět, že je plný energie a vyžaduje pravidelný každodenní pohyb. Kromě toho ale také téměř vůbec nelíná a velmi rád si hraje, takže je skvělým kandidátem pro život v těsném sousedství (nebo také pro alergiky).

bisonek frisky
Zdroj fotografie: Depositphotos

3) Bostonský teriér

Další plemeno, které se díky své velikosti ideálně hodí do vašeho bytu, je bostonský teriér. Ten málokdy dorůstá výšky větší než metr a půl, a pokud mu dokážete dopřát dostatek pohybu, může být tichým a láskyplným mazlíčkem, se kterým nebudou mít vaši sousedé a jejich čtyřnozí mazlíčci žádné problémy. 

4) Bruselský grifonek

Bruselský grifonek je velmi živé, robustní a zároveň malé klidné plemeno, které se dokáže velmi rychle sblížit s ostatními lidmi. Rád se tulí a nevadí mu žádný stísněný prostor, takže mu pobyt ve vašem útulném bytě s největší pravděpodobností prospěje. 

5) Francouzský buldoček

Buldoci jsou velmi známí pro svou věčnou lenost, takže pokud uvažujete o zakoupení domácího mazlíčka, mohli by být pro vás opravdu skvělou volbou – ke spokojenosti jim stačí jen velmi krátká procházka. Jsou to navíc neuvěřitelně klidní psi, kteří jen málokdy dorůstají výšky přesahující 18 centimetrů.

francouzsky buldocek
Zdroj fotografie: Depositphotos

6) Kavalír King Charles španěl

Pokud hledáte psa na mazlení a do domácnosti, Kavalír King Charles španěl pro vás bude pravděpodobně jednou z nejlepších možností – toto plemeno je totiž velmi silně vázáno na svého páníčka a nechá se podrbat při naprosto každé příležitosti. 

7) Malá čivava

Čivavu zná pravděpodobně každý pro její drobnou velikost, díky které je skvělým společníkem i do sebetěsnějších domácností. Navíc také vyžaduje minimum pohybu a miluje blízkost svých člověčích rodičů. 

8) Coton de Tulear

Psi plemene Coton de Tulear se hodí pro život v malých bytech hned z několika důvodů. Jsou malí, mimořádně přátelští k lidem i ostatním zvířatům, mají snadno udržovatelnou srst a především velmi nízké nároky na pohyb. Ačkoliv milují procházky, celodenní pobyt uvnitř je s největší pravděpodobností nijak nerozhodí. 

coton de tulear
Zdroj fotografie: Depositphotos

9) Roztomilý jezevčík

Jezevčíci jsou velmi malí psi, kteří vám vyčarují úsměv na tváři už jenom svým vtipným vzhledem. Jsou roztomilí, přátelští a jejich krátké nohy jim umožňují, abyste je v případě potřeby mohli cvičit výhradně u sebe doma (nebo v jiném stísněném prostoru).

10) Láskyplný pekinéz

Pekinéz vyžaduje spoustu pozornosti a lásky, kterou však dokáže velmi snadno opětovat. Na cizí lidi občas štěká, ale pokud jej vycvičíte včas, rozhodně byste s ním neměli mít žádný problém. Přesto by však měl být jediným psem v domácnosti. 

Které psí plemeno máte doma vy? 

Zdroj: TheSprucePets