Tato budova byla postavena za méně než 2 dny | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Dechberoucí video, které dokumentuje stavbu 10patrového domu za 29 hodin. Stane se taková rychlost standardem?

Dechberoucí video, které dokumentuje stavbu 10patrového domu za 29 hodin. Stane se taková rychlost standardem?

Když se podíváte na tuto budovu, nejspíš byste její stavbu odhadovali na dlouhé roky. Opak je ale pravdou, trvalo to pouhé dva dny.

stavba bytoky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Po celém světě je opravdu velké množství panelových domů. Jejich stavba většinou trvá i déle než 1 rok, protože je třeba, aby vše bylo dokonalé. Tato skupina ale všem dokázala, že stavba takové vysoké budovy nemusí trvat dlouhé měsíce. Podařilo se jim to totiž za pouhé dva dny. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit.

Trvalo to necelé dva dny

Pokud byste hledali, kdo neustále překonává rekordy ve stavebnictví, potom byste stoprocentně došli k Asii. No a právě stavitelé z Číny dokázali postavit panelový dům za méně, než 29 hodin. Přijde vám to jako nesmysl? Jistě, hlava to nechápe, ale dům byl už dokonce připravený k obývání. Tato technika se postupem času stává velmi oblíbenou a je možné, že díky ní budou vznikat obří mrakodrapy za pár dní.

stavbyvedouci usmev
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento projekt prováděla firma Broad Group a je považován za technologický pokrok ve stavebním inženýrství. Jedná se vlastně o sérii jednotlivých prefabrikovaných modulů, které jsou naskládány jeden na druhý. Jeden tento modul má velikost kontejneru. Tyto moduly byly převezeny na místo, kde se mělo stavět. Poté je stavitelé naskládali na sebe a přišroubovali je na místo.

Zcela jiný pohled

Aby tato stavba mohla být uskutečněna, byly potřeba 3 jeřáby a velká skupina pracovníků. A dá se říct, že je to opravdu skvělý nápad, protože během necelých dvou dnů vznikla budova, která může poskytnout domov několika lidem. Což je v dnešní době, kdy si jen málokdo může dovolit vlastní bydlení, opravdový zázrak. Tímto způsobem se také mohou začít stavět například nemocnice nebo hotely. Podívejte se sami.

Zdroj: IndiaToday