Rodina s dětmi žije po tragédii v autobuse. Za pouhých čtyři sta tisíc korun ho proměnili v milionový domov na kolech

Žít nemusíte jen v domě. Důkazem je rodina, která žije v nádherném školním autobusu, kde je vana, střešní terasa a prostor na spaní pro čtyři dospělé.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Mike Cvay
                   

Nejdříve prodali svůj velký dům, pak zakoupili a zrekonstruovali starý školní autobus. Po velkém úsilí se konečně mohli nastěhovat a vydat se na životní cestu. Společně s rodiči v autobuse žijí a cestují také. Člověk by si myslel, že to pro ně bude těžké, ale Tawny říká, že to bylo v podstatě snadné zvyknout si na život na kolech.

Jak vypadá domov v autobuse

V obývacím pokoji najdete skládací postel a prostor na spaní pro dvě dospívající děti. V pojízdném domě nechybí ani vana, kamna na dřevo nebo terasa na střeše. Rodina může být bez elektrické energie a přesto bude fungovat a to díky kompostovatelné toaletě, nádržím na čistou i použitou vodu a solárním panelům. Kamna na dřevo je vyšly na 40 dolarů a kolem nich postavili tepelný štít na ochranu pomocí kovových desek.

Kupní cena starého školního autobusu byla pouhých 106 000 Kč. Za renovaci rodina utratila trojnásobek. Celkové náklady na celé bydlení je tak vyšly na 426 000 Kč. Mike a Tawny se rozhodli, že vyčlení dost prostoru pro koupelnu. V koupelně je podlaha z cedrových prken. Okna zůstala tak jak byla. Je to proto, aby si rodina mohla dopřát koupel s výhledem. V případě potřeby si mohou zatáhnout závěsy a dopřát si soukromí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tawny + Mike || Bus Life (@sincewewokeup)

Bydlení v autobusu je hitem

Rodina Mike a Tawny není pochopitelně jediná, která žije v autobuse. Většinou si však rodiny tento typ bydlení vybírají pokud jsou děti menší. Tato rodina však dokazuje, že i pubertální děti mohou žít s rodinou na poměrně malém prostoru a cestovat s nimi. Ačkoli se to zdá nemožné, i tady si v případě potřeby každý člen rodiny může najít svůj soukromý koutek. Ostatně není tu o moc méně prostoru než ve dvoupokojovém bytě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tawny + Mike || Bus Life (@sincewewokeup)

Výhodou podle celé rodiny je fakt, že se mohou sebrat a odjet, kam se jim jen zachce a přitom budou mít celou domácnost stále s sebou. Nemusí shánět ubytování a jejich rodinný život pravděpodobně nebude nikdy stereotypní. Alespoň místo jejich pobytu se může měnit klidně každý týden. A jak by se vám líbilo žít stále na cestách? Pořídili byste si místo domu autobus?

Zdroj: Since We Woke Up

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články