Rekordně rychlá rekonstrukce bytu zabrala hodinu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Za 58 minut udělali z vybydleného 2+kk snové bydlení. Ultrarychlá rekonstrukce zaujala celé Česko

Za 58 minut udělali z vybydleného 2+kk snové bydlení. Ultrarychlá rekonstrukce zaujala celé Česko

Přestavba celého bytu nezabrala ani hodinu času. V tomto bytě byly organizační schopnosti dotáhnuté skutečně do posledního puntíku.

renovace bytu
Zdroj fotografie: Pxhere

Pokud provádíte rekonstrukci za plného provozu bytu, je nutné se zkrátka smířit se zmatky, omezeními a dalšími nepříjemnostmi. Navíc – i při stanoveném časovém harmonogramu – netušíte přesně, kdy bude konec. A nikdy nevíte, jestli se něco nezkomplikuje a práce se neprotáhnou. Napadlo vás ale někdy, že renovace bytu může trvat pouhou 1 hodinu? Ano, jde o nový rekord a má ho na svědomí tým profesionálů.

Hodinový rekonstrukční tým

Známá společnost Soverberg Apartment Specialist World Record Renovation Team provozuje opravy tohoto typu už více jak 25 let. Tento obdivuhodný pracovní tým dovede opravit celé 3 byty za jediný den. Tentokrát ovšem jeho lidé dosáhli nového rekordu. Dvoupokojový byt totiž dokázali zrekonstruovat za pouhou hodinu (dokonce necelou). Když do domova rodiny vstoupili poprvé, čekal je pohled na naprostý chaos.

malirske pomucky
Zdroj fotografie: Pxhere

Stěny byly pomalovány zcela nesrozumitelnými symboly, nábytek zde stál vzhůru nohama. A jako by toto nestačilo, všude se válely odpadky. Ani pro specialisty na bleskové renovace to tak nebyl rozhodně snadný úkol. Jakmile ovšem hostitel stiskne tlačítko na stopkách, vrhnou se profesionálové do jasných procesů a začnou. Každý z nich zná dokonale svou oblast a zaměření, takže všichni postupují jako hodinový strojek na samotných stopkách.

Proměna bytu za necelou hodinu

Jeden se zbaví nábytku, jiný odstraní koberec v koupelně. Mezitím další pokládají laminát a bez pozornosti nezůstává ani koupelna. V ní zrovna probíhají práce s hydroizolačním materiálem. Malíř pokojů maluje stěny a snaží se zakrýt všechny prapodivné nápisy. Druhý je mu v patách a probíhající malbu rychle suší speciálním přístrojem. Za dveřmi se mezitím zformovala řada dělníku, z nichž každý přináší nábytek a dává jej na přidělené místo.

Když hostitelův prst stiskl časomíru podruhé, nejspíše ani on sám nevěřil vlastním očím. Na displeji bylo totiž ohromující číslo 58 minut. Nešlo o kompletní přítomnost pracovníků renovační firmy v bytě, ale zahrnovalo to celý jejich pracovní proces. Akce byla součástí pořadu Insane One Hour Apartment Renovation a stopky držel Paul Ryan. Tak uvidíme, v jak nehostinných podmínkách obstojí tým příště.

Kdy jste naposledy museli renovovat byt?

Zdroj: ApartmentRenovations