7 triků na loupání česneku: Ušetříte čas a ruce vám už nebudou zapáchat
adbz.cz » Hobby » Přinášíme vám 7 triků na jednoduché loupání česneku: Ušetříte spoustu času. Ruce vám už navíc nikdy nebudou zapáchat

Přinášíme vám 7 triků na jednoduché loupání česneku: Ušetříte spoustu času. Ruce vám už navíc nikdy nebudou zapáchat

Oloupat česnek nikdy nebylo snadnější. Stačí vyzkoušet několik jednoduchých triků a nezašpiníte si přitom ani své ruce.

česnek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Česnek je oblíbená potravina, která svou chutí dokáže obohatit řadu pokrmů. Pokud ho máte rádi i vy, ale čas od času vám dělá problém loupání jeho slupky, pak můžete vyzkoušet tyto snadné triky. Odstranit ji totiž lze pomocí různých způsobů, při nichž si dle serveru AlphaFoodie ani nezašpiníte ruce. Půjde to navíc mnohem rychleji a efektivněji. 

Použijte mikrovlnku nebo ho protřepejte 

S loupáním česneku vám dokáže skvěle pomoct mikrovlnka. Stačí ho vložit dovnitř, zapnout přístroj zhruba na 20 vteřin a poté chvíli vyčkat. Horko způsobí, že se slupka začne pomalu uvolňovat a nebude již tak obtížné ji sundat. Další skvělou metodou je protřepání stroužků ve sklenici. Ty musíte prvně od sebe oddělit, poté je vložit do nádoby (poslouží šejkr nebo zavařovačka) a několik vteřin s ní intenzivně třepat, dokud nebudou čisté.

Pomůže i kuchyňský robot a dvě misky 

Podobným způsobem můžete použít dvě nerezové misky. Do jedné z nich vložte oddělené stroužky česneku, přikryjte ji druhou a poté s nimi začněte několik vteřin třepat. Jakmile budete mít hotovo, slupky budou odděleny od dužiny a vy je budete moct bez námahy použít. Dále vám dle webu FeelGoodFoodie pomůže kuchyňský robot, do kterého je stačí i se slupkami vhodit a následně přístroj na chvíli zapnout. 

Slupky odstraní mráz i vysoké teploty 

Jednoduchým způsobem, jak snadno odstranit slupky, je vložení stroužků do mrazáku. Stačí zhruba 10 minut, poté je vyndejte a pomocí nože se je pokuste sundat. Půjde to mnohem lépe, než kdybyste se o to pokoušeli běžným způsobem. Podobně vám pomůže také trouba, do které je stačí vložit a nechat na pár minut zahřát při vysokých teplotách. 

Ruka, mrazák
Zdroj fotografie: Depositphotos
Česnek půjde snáze oloupat poté, co ho vložíte do mrazáku.

Zmáčkněte stroužky nožem

Pravděpodobně tím nejznámějším trikem pro odstranění slupek z česneku je použití nože a prkénka. Nejprve od sebe stroužky oddělte, poté položte a čepelí naplocho přimáčkněte. Měli byste zaslechnout, jak stroužek křupne, což značí, že je připraven k použití. Na webu adbz jsme také psali, jak si doma vypěstovat česnek a mít co nejbohatší úrodu.