Staré žaluzie rozstříhala a přidala k nim kus látky. Chtěla kvalitnější a hezčí stínítko

Dekorace v domácnosti hraje velmi důležitou roli, zejména pokud si ji zvládnete vyrobit sami. Zde najdete skvělý postup, jak využít staré mini žaluzie.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Ačkoliv si to mnoho lidí neuvědomuje, dekorace hraje velmi důležitou roli ve vaší domácnosti. Přeci jen je tím prvním, čeho si všimnou hosté, a tím, co každý den vidíte a může vám vykouzlit úsměv na tváři – to platí zejména v případě, pokud si některé věci vyrobíte čas od času sami. Skvělým příkladem je toho tato žena, která proměnila staré mini žaluzie v krásnou římskou roletu do okna. Níže se můžete podívat na postup, jak si jedno takové můžete vyrobit i vy. 

Dekorace v domácnosti 

Tato žena se nedávno přestěhovala do nového bytu, který se jí sice moc líbil, ale přesto potřeboval určité zásahy. Byl útulný a blízko všech zařízení, ovšem postrádal to pravé kouzlo, díky kterému by se zde cítila doma. Když se svým manželem začala pomalu, ale jistě dávat dohromady všechen nábytek, rozhodla se ke kompletní přestavbě interiéru. To jí umožnilo vybudovat si krásné zázemí, kde se může cítit jako ve svém. 

iZdroj fotografie: Freepik

Nejprve přišla řada na změnu barvy bytu, poté přidání několika polic do pracovny a výměna žaluzií v obývacím pokoji. Žena dodala, že se nejednalo o vinu předchozích majitelů, ale měla několik nápadů, které chtěla realizovat, a k tomu potřebovala vhodné prostředí. A právě jako první projekt zvolila výrobu stínítek na okna ze starých žaluzií. Po pár hodinách přišla na jedinečný způsob, jak se zbavit starého materiálu a vyrobit z něj luxusní dekoraci do své domácnosti (a to téměř zadarmo). 

Kreativní trik, který promění váš domov 

Ti, kteří už někdy prováděli ve svém domě rekonstrukci, jistě chápou, že přestavba může být velmi zábavná, ale také neuvěřitelně drahá. Čím více postupujete, tím více se zdá, že všechno stojí nehorázné peníze. Proto se mnoho lidí začalo raději obracet na kreativní triky, které promění vzhled jejich domova s minimálními výdaji. A právě toto nádherné dílo je toho skvělým příkladem, protože přes velmi malý rozpočet dokáže udělat ve vašem domě obrovskou změnu. 

Pokud tedy máte obyčejné staré mini žaluzie, můžete postupovat krok za krokem podle pokynů v níže uvedeném videu od Better Homes and Gardens, kde žena sdílela svůj jedinečný nápad s veřejností. Přeměna bude znát ihned, jak budete hotovi, a věřte, že naprosto každého ohromí – navíc se budete moci pochlubit, že jste to zvládli sami. Budete potřebovat následující pomůcky (téměř každou z nich však máte pravděpodobně již ve své pracovně): 

iZdroj fotografie: Depositphotos
  • bílé žaluzie z umělého dřeva
  • silnou potahovou látku
  • tužku
  • nůžky
  • dekupáž a misku
  • pěnový štětec
  • kolíčky na prádlo
  • páskový metr
  • žehličku

Níže se můžete podívat na video, ve kterém je celý postup výroby této krásné dekorace vyobrazen krok za krokem. Nejenže díky tomuto úžasnému triku ušetříte své peníze, ale také množství vyhozeného odpadu. Stínítko je navíc velmi užitečné, protože zamezí vstupu slunečních paprsků do vaší domácnosti a udrží ji v chladu během letních měsíců. Pokud se obáváte nedokončené strany stínidel, stačí použít pruh látky i na tuto druhou stranu. Hodně štěstí!

Jak se podařilo vyrobit římskou roletu vám?

Zdroj: BHG
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články