Mobilní dům, který postavíte během 10 minut | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Podivná krabice se během 10 minut promění v plnohodnotný dům. Lidé se o ni perou –⁠ náklady na stavbu i provoz jsou směšné

Podivná krabice se během 10 minut promění v plnohodnotný dům. Lidé se o ni perou –⁠ náklady na stavbu i provoz jsou směšné

Současná doba nabízí plno neuvěřitelných stavebních projektů, které lidem usnadňují život. Tyto mobilní domy jsou toho skvělým příkladem.

stavba maleho domku
Zdroj fotografie: Flexotels

Současná doba nabízí mnoho stavebních vymožeností, které lze zakoupit za poměrně nízkou cenu a žít díky nim pohodlný, minimalistický život. Ne každý si totiž může dovolit neustále se zvyšující účty za energie, nájem nebo hypotéky, které vám mohou velmi snadno znepříjemnit život. Tyto malé domky jsou však naprostým unikátem ve své kategorii – dají se velmi snadno převézt a lze je postavit během pouhých deset minut. Radovat se mohou především ti, kteří rádi chodí na koncerty a větší akce. 

Lidé chtějí více malých domků

Svět se v současné době mění k nepoznání, a to opravdu nezastavitelným tempem. Mnoho lidí a velkých stavebních firem si totiž v důsledku neustále se zvyšujících cen hypoték, energií, nájmů, pozemků a samozřejmě také nemovitostí řeklo, že je čas na změnu. Je proto čím dál běžnější, že se na trhu začínají objevovat malé mobilní domky, které lze pořídit za poměrně nízkou cenu a postavit během několika měsíců. 

Samozřejmě je však dobré uvědomit si, že pokud se do takového domu chcete přestěhovat, bude vás to stát značnou část vašeho komfortu. A to zejména co se týče velikosti prostoru uvnitř, efektivního využití nábytku a častého opravování porouchaných komponentů. To však za cenu nízkých nákladů na život a možnost bydlet, kde chcete, opravdu stojí. Dnes vám ale ukážeme trochu jiný příklad malých domků, a to projekt „Flexotels“ od nizozemské stavební společnosti. Jedná se o naprosto revoluční technologický objev. 

Nizozemský projekt „Flexotels“ 

Nizozemský projekt „Flexotels“ připomíná spíše kartonové krabice, které se však během pouhých deseti minut dokáží proměnit v plnohodnotný dům s manželskou postelí, sprchou, toaletou, elektřinou a dokonce párem zahradních židlí. Jedná se o malý zázrak moderního stavitelství, který vás kromě své jednoduchosti zaujme také minimalistickým designem. „Flexotels“ ocení především návštěvníci festivalů, koncertů a dalších akcí pod širým nebem. Lze je totiž převézt naprosto kamkoliv a vybudovat z nich malé městečko pro návštěvníky.

otevreny maly domek
Zdroj fotografie: Flexotels

V každém domku mohou pohodlně bydlet 1 až 2 osoby, pokud je pořadatelem objednáno více kusů, samotné městečko libovolného tvaru může stát již za pouhý jeden den. Po skončení akce se pak domky naskládají na sebe a převezou na další místo – jedno nákladní auto může odvézt až 20 domů, což je naprosto skvělé a efektivní. Konstrukce se tak jednoduše opět dostanou na další místo, kde se snadno přemění na hotový dům.

Už žádné spaní ve stanech

Návštěvníci koncertů a podobných akcí tak konečně mohou zapomenout na spaní ve stanech nebo spacácích pod širým nebem. Tyto nové skládací kabiny splňují i ty nejnáročnější požadavky na pohodlí a zcela vás osvobodí od klasických nepříjemností spojených s pobytem mimo město. Zároveň si mohou rekreanti užít dovolenou v pohodlném a naprosto efektivním ubytování. Celý proces si můžete prohlédnout na videu.