Důchodce koupil obří stodolu, aniž by ji vůbec navštívil. Po podepsání smlouvy objevil uvnitř majetek za 600 000 000 Kč

Když se člověku poštěstí a vyhraje nebo zdědí nějaké peníze, většinou přemýšlí o tom, že si koupí vlastní dům. Stejně to udělal i tento důchodce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk rozhodne, že si koupí dům, ve většině případů si ho chce nejdříve celý prohlédnout a nevynechat ani jednu část. Jenže tento důchodce byl tak nadšený tím, jak tato stodola vypadá zvenku, že si řekl, že ji asi ani nepotřebuje vidět zevnitř, že úplně splní jeho představy. Někdo by si řekl, že to rozhodně není dobrý nápad, ale až uvidíte, co se v domě skrývalo, nebudete věřit vlastním očím.

Uvnitř byl ukrytý kus historie

Jednoho dne bývalý majitel danou stodolu uzavřel, ale už se do ní nikdy nevrátil, jelikož o několik dní později zemřel. Tím pádem byl poslední, kdo do této stodoly vešel, a jeho rodina netušila, co v ní skrývá, a tak ji dala na prodej. Dali velice nízkou cenu, protože tato budova byla už ve velice špatném stavu. Jeden pár z Ameriky si ji mohl dovolit a přesně takovou stodolu si přál. Muž v ní chtěl totiž opravovat různé věci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdo by to byl čekal, že v polorozpadlé stodole se nachází kus historie. Tito dva senioři měli neskutečné štěstí, že za takovou cenu pořídili budovu, v níž byl ukrytý majetek v hodnotě přibližně 602 552 600 korun. Když do stodoly vešli, nemohli uvěřit vlastním očím, že tohle všechno je teď jejich.

Stodola plná automobilů

Pokud si myslíte, že ve stodole byly ukryté nějaké staré mince, které už měly velkou hodnotu, jste na omylu. Tato stodola byla totiž plná automobilů – a byly tam stovky různých značek. Všechna tato auta pocházela z dob ještě před druhou světovou válkou. Nechyběly tam značky jako Mercedes, BMW a další. Byly také ve velice dobrém stavu, i přes to, že dlouhá léta na ně jen usedal prach.

Původní majitel nestál o slávu

Je jasné, že když se někde najde takový poklad, nezůstane to bez povšimnutí. Ihned se ke stodole sjely stovky novinářů a nejvíc je zajímalo, kdo asi byl původní majitel této budovy a proč v ní auta schovával. Na internetu začal kolovat smyšlený příběh o tom, že původní majitel byl prodejce aut a ty nejzajímavější kousky, které nechtěl prodat, ukryl právě sem.

Jenže pravda to opravdu nebyla. Bylo zjištěno, že původní majitel vůbec nestál o žádnou slávu a nic se nesnažil ukrývat. Zkrátka byl vášnivým fanouškem těchto aut a dával do nich každou korunu. Nejspíš je chtěl všechny odkázat své rodině, ale nestihl to udělat, než zemřel. Podívejte se na video, kde všechna tato auta uvidíte.

Co byste s takovým bohatstvím dělali vy?

Zdroj: The Ex Stig

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články