Minidomeček nabízí nečekané pohodlí a možnosti | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » S minidomkem na kolečkách objedete celé Česko. Vypadá jako pro panenky, ale po rozložení nabízí prostorné království

S minidomkem na kolečkách objedete celé Česko. Vypadá jako pro panenky, ale po rozložení nabízí prostorné království

Nakoukněte do mikro pojízdného domečku. Příjemně vás překvapí, a to nejen prostorem, ale i všestranností svého interiéru.

minidomek zvenku
Zdroj fotografie: S vědomím Gidget Retro Camper

Na jedince, kteří nevydrží dlouho na jednom místě, čeká úžasný vynález od australských designérů, konkrétně jedinečný Gidget camper. Tento zcela miniaturní přívěs šetří mnoho paliva a nezabírá prakticky žádné místo na parkování. Maličký mobilní domek se tak stává výborným řešením a perfektní náhradou klasického turistického stanu. Mnohé pravděpodobně potěší také originální design provedení, jenž je cíleně v retro stylu.

Skutečný minidomov na kolečkách

Hlavní výhodou tohoto karavanu ovšem je jeho schopnost rozvinout se. Vnitřní prostor dosahuje po dokončení transformace téměř dvojnásobné kapacity. K tomu celému přitom stačí 3 jednoduché pohyby a můžete relaxovat na posteli ve velikosti opravdu královské. Pokud se vám ještě nechce spát, postel se snadno promění i v měkkou a velmi pohodlnou pohovku. To už je jako v normálním apartmánu, že?

V čele postele je pak obrovský kulatý otvor, malý pokojík tak vždycky skýtá dostatek světla a působí velmi útulně. Solární panel coby zdroj elektřiny se instaluje na střechu karavanu. Designéři dovnitř umístili energeticky velmi úsporné lampy, dále USB nabíječky, a dokonce televizi na otočné konzoli. Vybavení doplňuje malá kuchyňka, která vypadá opravdu skvěle. Má ty nejmodernější spotřebiče a mnoho praktických úložných prostor.

Venku retro, uvnitř moderna

Z toho plyne, že venkovní retro design se neodráží na vnitřku a po technické stránce odpovídá tento minipřívěs všem potřebám 21. století. Bezpečnostní systémy tohoto karavanu jsou také řešeny velmi rozumně. Nechybí ochrana před krádeží, signální světla či zvukový alarm. Mnoho podobných přívěsů je v základu navrženo jen pro samotné přespání s tím, že další aktivity se budou odehrávat někde venku nebo v jiné budově.

kempovani zidle
Zdroj fotografie: Depositphotos

Gidget ovšem vytvořil vzácnou věc, a sice integrovaný jídelní kout pro dva. Minimálně tedy v jednom modelu, kde stačí sklopit postel – kvůli místu k sezení – a získáte adekvátní prostor pro své nohy. Tento design umožňuje uživatelům najíst se i uvnitř zcela pohodlně. To je zvlášť příhodné při nepřízni počasí. Běžné karavany totiž spoléhají na venkovní sezení, vnitřek je u nich opravdu navržen pouze na večerní a noční čas.

Kde všude jste byli s karavanem nebo stanem?

Zdroj: GidgetRetroCamper