Proměna bytu z minulého století vás nadchne | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Ke kompletní proměně komunistického bytu stačil 1 měsíc. Některé prvky zůstaly, ale teď je z něj luxusní nemovitost

Ke kompletní proměně komunistického bytu stačil 1 měsíc. Některé prvky zůstaly, ale teď je z něj luxusní nemovitost

Rekonstrukce bytu, který měl interiér z minulého století, se opravdu povedla. Vzniklo úplně nové a designové bydlení.

Obyvak-pred-rekonstrukci
Zdroj fotografie: S vědomím Tatiana Nikolaeva

Byt z roku 1985 si tehdejší majitelé zařídili podle trendů z oné doby. Toho času šlo o stylové bydlení, svědčí o tom například použití kvalitních dřevěných parket ve vzoru rybí kosti, které se od té doby už několikrát opětovně vrátily do módy. Obrázky před rekonstrukcí ukazují, že byt měl to nejlepší období dávno za sebou. Majitelé ho nechali 30 let bez zásahů či oprav, byt úplně zchátral. Jeho proměna vás nenechá chladnými.

Noví majitelé přijali výzvu

Noví majitelé byli znechuceni, když viděli onu veškerou spoušť. Zdemolované zdi s otrhanými tapetami, rezavé vodovodní trubky, všude plíseň. Pojali to však jako výzvu a kompletní rekonstrukce těchto prostor si vyžádala profesionály z oblasti bytového designu. Na začátku proměny byl byt přeplněný starým a nemoderním nábytkem. Díky těmto kusům starého zařízení a harampádí působil byt stísněně a opticky zmenšoval obytní plochu.

Proměna krůček po krůčku

Použití světlých barev v odstínech mléčně bílé a růžové dodalo bytu romantický nádech, prostornost a vzdušnost. Koupelna v přírodní pískovcové barvě byla sice ukrácená o vanu, ale místo ní byl vybudován velký sprchový kout a naskytl se i prostor pro pračku. Byt disponuje balkónem s krásným výhledem na město, který se v zimě promění na uzavřenou lodžii. Dřevěné dveře v lodžii byly nahrazeny skleněnými, celý prostor se tak prosvětlil.

proměna koupelny
Zdroj fotografie: S vědomím Tatiana Nikolaeva

Zeď, oddělující kuchyň a obývací prostor, byla zbořena a vznikl otevřený koncept. Pohodlná pohovka v obýváku je rozkládací. Stěnu nad ní zdobí kopie malby od Nicka Simona s tématikou Benátek. Itálie hrála při zařizování bytu velkou roli, jelikož je to majitelčina oblíbená destinace. Důkazem toho je i benátská karnevalová maska na komodě. Nadčasový design majitelku natolik ohromil, že v podobném duchu chce zrekonstruovat i svůj dům na venkově.

Čím vás nejvíce zaujala tato rekonstrukce?

Zdroj: HomeBuilding