Holubník předělali na krásný a útulný malý byt | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Mladý pár žije v holubníku, doslova a do písmene. Podkrovní prostor předělali na magické místo plné designových vychytávek

Mladý pár žije v holubníku, doslova a do písmene. Podkrovní prostor předělali na magické místo plné designových vychytávek

Maličký podkrovní byt v Barceloně si mladý pár předelal na útulné hnízdečko. Vše je důmyslně schované a funkční.

holubnik
Zdroj fotografie: Depositphotos

Fotograf Christian Schallert bydlí v bytě o rozloze pouhých 24 metrů čtverečních. Když zrovna něco nevaří, nepotřebuje se obléct nebo nespí, vypadá jeho byt jako malá krychle. Ono totiž vždy, když potřebuje použít nějaký kus nábytku, musí ho nejprve postavit. Malý byt v Barceloně v módní čtvrti Born je původně doslova a do písmene podkrovní holubník. Když si ho byl Christian poprvé prohlédnout, bydlela v něm spousta holubů. 

pred
Zdroj fotografie: Se souhlasem Christian Schallert

Holubník předělali na skvělé bydlení

Se svou přítelkyní a architektkou Barbarou Appolloni se pustili do jeho rekonstrukce a utvořili z něj designový skvost. Od začátku až do samotného výsledku trvala rekonstrukce šest měsíců. Christian tvrdí, že při promýšlení zařízení bytu a designu jeho vybavení se nechali s Barbarou inspirovat prostorově úsporným nábytkem na lodích a také čistými liniemi malých japonských domů. Byt je velice dobře promyšlen z hlediska šetření prostoru.

byt v barcelone kuchyn
Zdroj fotografie: Se souhlasem Christian Schallert

Každý kus nábytku či spotřebič má čisté linie a dokonale zapadá formou panelů do dřevěného obložení. Díky funkčnosti těchto panelů se pak byt přizpůsobuje aktuálním potřebám majitelů. Například pro spánek stačí zatáhnout za kožený pásek upevněný na konci rámu postele. Díky tomuto systému se mladému páru vysune z prostoru u balkonu postel, ze schodů se stanou noční stolky a ze zdi se dá vyklopit televize. Promyšlená je i kuchyň.

byt v barcelone obyvak
Zdroj fotografie: Se souhlasem Christian Schallert

Romantika s venkovní vanou

Když dostanou chuť si něco uvařit, stačí zatlačit na určité místo ve stěně, odklopí se pružinová dvířka a rázem je odhalena plnohodnotná kuchyň s elektrickým sporákem, dřezem, pracovní plochou a mikrovlnnou troubou. K překvapení většiny návštěvníků kuchyňka disponuje i malou myčkou nádobí. Nechybí ani spotřebiče ke skladování potravin, jako lednice a mrazák, malá spižírna a prostory speciálně určené pro úschovu sportovního vybavení. 

byt v barcelone terasa
Zdroj fotografie: Se souhlasem Christian Schallert

K bytu náleží i terasa o rozloze 6 metrů čtverečních, dokonce se záviděníhodným 360stupňovým výhledem na Barcelonu. Z malého balkónu se pak po schodech dá vyjít nahoru, kde se nachází další terasa o rozloze 18,5 metrů čtverečních, kde je důmyslně umístěna venkovní vana pro dvě osoby a pračka. Christian má kancelář hned za rohem, takže si pracovní věci nenosí domů. Sám však nyní přiznává, že pro dva lidi už tento prostor není. 

Zdroj: One Kindesign