Fatální chyba, kterou dělá naprosto každý. Tyto potraviny byste nikdy neměli grilovat, bez výjimky
Jestliže se chystáte rožnit, měli byste si zjistit, které potraviny jsou pro tuto aktivitu vhodné a které nikoliv. Některé potraviny poté nejsou příliš bezpečné pro lidské zdraví.
Obsah
Někteří lidé mohou grilovat celoročně, protože mají doma elektrické nebo plynové zařízení. Na něm si mohou kdykoliv opéct potraviny, na které mají zrovna chuť. Existují určité suroviny, jež byste si na gril neměli nikdy dávat. Ať už z bezpečnostních důvodů nebo jiných, je lepší tyto potraviny uchovávat daleko od roštů.
Slanina může začít hořet
Velká část populace si myslí, že slanina je skvělou volbou na snídani k vajíčkům. Kdo by ji také nemiloval. Z grilu totiž dokáže být krásně křupavá, což mnoha lidem velmi chutná. Při přípravě slaniny se vám může stát rychle neštěstí. Tuk, jež z ní odkapává se může vznítit a vám se v kuchyni vytvoří ohýnek. Raději slaninu udělejte v troubě nebo na pánvi, kde je to mnohem bezpečnější.
Zároveň se slanina z grilu nehodí k jídlu, protože představuje zdravotní riziko. Při odkapávání tuku do uhlí se vytvoří kouř, který se vrátí zpět do suroviny. Tento kouř je však plný rakovinotvorných látek a dostává se do vašeho jídla. Vyhnout se tomuto problému můžete tak, že si pořídíte misky, které zachycují odkapávající tuk.
Hamburgery poté nemají dobrou chuť
Grilované hamburgery můžete často vidět v amerických filmech. Nejlepším způsobem, jak připravovat hamburgery, je na litinové pánvi. Při přípravě z nich totiž odkapává tuk a šťáva, která se vypařuje. Tím pádem bude maso sušší a nebude chutnat tak dobře. Na litinové pánvi se maso rovnoměrně osmaží a vy budete mít vždy dokonale šťavnatý hamburger.
Oloupané krevety
U krevet je před přípravou potřeba rozlišovat, zda jsou loupané nebo ve skořápce. Použít můžete ty ve skořápce, ale loupané nebo marinované se na opékání příliš nehodí. Když byste dělali nad žárem oloupané krevety, nebyly by nakonec moc dobré. Pravděpodobně by byly hlavně suché. Jestliže si budete chtít vyzkoušet grilované krevety, dejte je na chvilku na mírný oheň a poté je dodělejte na másle v pánvi.
Ananas nebude držet tvar
Není nikde známo, že by se ananas nemohl grilovat. Nepokazíte tak ani jeho chuť, ale může se zkazit něco jiného. Dle amerického šéfkuchaře Davida Guase se toto rozhodně nevyplatí. „Je to víc práce než užitku. V závislosti na zralosti plodů se ovoce může začít rozpadat. Gril je také nutné předtím důkladně očistit, aby ovoce nenasálo chuť jakéhokoli masa či ryby,“ říká šéfkuchař Guas. Následně je dobré zařízení opět vyčistit.
Tortilla ztvrdne
Tortilla je skvělou přílohou k masu. Mnoho lidí si doma připravuje tortilly a následně si je plní zeleninou a masem. Mnoho šéfkuchařů varuje lidi, aby nezkoušeli tuto potravinu připravovat na rozžhaveném roštu. Byla by pak tvrdá a tuhá. Místo toho ji ohřívejte v mikrovlnce nebo na pánvi. Předtím ji můžete lehce navlhčit a ohřívat by se měla rovnoměrně. Díky tomu pak bude více vláčná.
Listy červeného a zeleného zelí
K masu nebo hamburgeru si lidé dělají nad rozžhaveným uhlím i listy ze salátu. Na toto by si však měli dávat větší pozor. Listy ze zelí nebo ze salátu obsahují hodně vody. Ve chvíli, když byste je dali na gril, tak by mohly zvadnout. Některé druhy také mohou zhořknout, což by nakonec nebyl příliš dobrý výsledek. Raději si připravte například cuketu. Ta má hodně pozitivních účinků na lidské zdraví.