Za nepozdravení souseda pokuta 30 000 Kč. Nejde o vtip
adbz.cz » Hobby » Za nepozdravení souseda pokuta 30 000 Kč. Paní Milena (48) se podělila o svůj nepříjemný zážitek. Hrozí to i dalším lidem

Za nepozdravení souseda pokuta 30 000 Kč. Paní Milena (48) se podělila o svůj nepříjemný zážitek. Hrozí to i dalším lidem

Jednoho dne nepozdravila kamarádku odvedle a brzy musela řešit obrovskou pokutu. Paní Milena varuje společnost před zákeřným sousedským podrazem.

sousedka vztah pokuta 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mít dobré vztahy se sousedy je nezbytné, zejména pokud k vám vidí do zahrady nebo v případě bytu na balkon. Pokud byste je totiž naštvali a oni se vyznali v právu, mohou na vás zavolat policii, jakmile jim dáte příležitost – a to například i když grilujete. Své o tom ví i paní Milena z Poděbrad, která jednoho rána nepozdravila „kamarádku“ odvedle a náhle musela platit pokutu 30 000 Kč. O nepříjemném zážitku se nedávno podělila s naší redakcí.

Nepříjemný naschvál od sousedky 

Pokud rádi grilujete na svém balkoně, měli byste si dávat pozor, aby se vám to v budoucnu nevymstilo. Zejména naštvaní sousedé mohou využít občanského zákoníku (§ 1013 odst. 1) a nahlásit, že je kouř obtěžuje. V takovém případě vám pak zanedlouho zazvoní na dveře policie a vy budete muset platit penále. „Musela jsem zaplatit 30 000 Kč jen proto, že jsem nepozdravila sousedku. Asi ji to hodně naštvalo, protože si počkala, až budeme doma grilovat, a ihned volala policii,“ sdělila se smutným pohledem paní Milena pro web adbz. 

„Vtipné na tom je to, že samotný zákon grilovat na balkoně nezakazuje a mimo jiné to dokonce povoluje náš domovní řád. Existuje však možnost obrátit se na policii v případě, kdy k vám od sousedů proniká například kouř z grilu. Stejně tak to může být i v případě odpadu, hluku nebo vody. A jelikož si na svém jídle dáváme záležet, bylo hodně aromatické, tudíž provonělo celý panelák. Přesně to byl pro ni jedinečný moment,“ pokračovala. 

hamburger gril rost
Zdroj fotografie: Depositphotos
Za grilování na balkoně můžete schytat pokutu až 30 000 Kč.

„Myslela jsem si, že se takové věci řeší domluvou, nemám problém jí vyhovět, pokud ji naše grilování obtěžuje. Tohle byl ale opravdový naschvál a je vidět, že od té doby vypadá mnohem veseleji. Chápu, že ji mohl kouř obtěžovat, ale toto bylo opravdu zbytečné. Snažila se mi dělat naschvály už předtím, ale vždy jsem nad tím přimhouřila oči. Dejte si radši pozor, abyste nedopadli jako já,“ dokončila rozhovor paní Milena.