Důchodce koupil bez prohlídky trouchnivějící opuštěnou stodolu. Uvnitř objevil majetek za 600 milionů korun

Lidé si většinou kupují nemovitosti až poté, co si je osobně prohlédnou. Důchodce si zakoupil stodolu, která byla celkem 15 let opuštěná, aniž by si ji sám prohlédl.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud jste si někdy kupovali nemovitost, jistě jste si ji chtěli předem prohlédnout. Mnoho lidí si vybírá nemovitosti hlavně podle fotek a pak se domlouvají s majiteli na osobní prohlídce. Většina kupců si nekoupí majetek bez toho, aniž by si ho předem prohlédli. Dva manželé z New Yorku byli již v důchodu a rozhodli se koupit stodolu v Portugalsku. Nikdo však netušil, co se v dané nemovitosti nachází.

Stodola byla 15 let opuštěná

Stodolu již dlouhou dobu nikdo nenavštívil. Majitel v ní byl naposledy přibližně před 15 lety. Nikdo tedy nemohl vědět, co se ve stodole ukrývá. Ta byla ve špatném stavu a lidé netušili, zda ji koupit. Z tohoto důvodu byla za celkem nízkou cenu. Pro pár, který se ji rozhodl koupit, to byla velmi výhodná koupě. Aniž by věděli, že se uvnitř nachází velký kus historie, tak ji koupili. Měli opravdu veliké štěstí, protože se uvnitř nacházel majetek, který mnohonásobně navýšil cenu stodoly. Ta byla nakonec vyčíslena na hodnotu přibližně 602 552 600 Kč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Manželé se rozhodli do stodoly podívat

Poté, co manželé z New Yorku zakoupili stodolu, se rozhodli do ní zajet podívat. Chtěli zjistit, co přesně koupili. V okamžiku, kdy otevřeli stodolu, tak nevěřili vlastním očím. Pár oněměl údivem. Jejich koupená stodola byla plná automobilů. Byli tam stovky různých značek a ani jeden z nich netušil, že je čeká něco takového. Všechny automobily pocházely z doby před druhou světovou válkou. Nejčastěji se zde vyskytovaly značky BMW, Mercedes, Aston Martin a mnoho dalších.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tyto vozy stojí dohromady přes 26 milionů dolarů. Po prohlídce všech automobilů bylo zjištěno, že jsou všechny v dobrém stavu. Tomu se majitelé stodoly celkem divili, protože v automobilech se dlouhou dobu nejezdilo a pouze se na ně prášilo. Každý z automobilů, jež se nacházel ve stodole, je v dnešní době velice jedinečný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Z toho důvodu, že se ve stodole skrýval takový poklad, se začali noví majitelé zajímat o původního majitele. Na internetu začal kolovat příběh, že původní majitel byl prodejcem aut. Zároveň se psalo, že ty nejzajímavější kousky schoval právě do své stodoly. Ve chvíli, kdy už neměl auta kam dávat, tak dveře zamkl. Původní majitel však nestál o takovou slávu, a proto byl příběh z internetu odstraněn. Naštěstí jsou fotografie na internetu neustále. Co byste s nálezem udělali vy?

Zdroj: The Ex Stig

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články