Zabouchnuté dveře? Do zamčeného domu se dá dostat přes otevřenou ventilačku. Stačí k tomu rulička od toaletního papíru a provázek
Pokud si omylem zabouchnete dveře, nemusíte hned volat hasiče. Naopak, jednoduše si můžete pomoci i sami.

Čas od času se stane, že myslíme na něco jiného, než bychom měli – a pokud přitom budeme mít opravdu smůlu, pak bude neštěstí na světě. Snadno se to může stát třeba i doma. Stačí vyběhnout ven za pošťákem a klíček nechat doma. Pak už stačí jen malý závan větru nebo třeba neposedné dítko či pes a problém je na světě.
Hasiči vám leckdy nepomohou
Pokud si myslíte, že na zabouchnuté dveře stačí zavolat hasiče, pak se pletete. Ti přijedou pouze v případě, že by z nějakého důvodu hrozilo nebezpečí. Pokud máte tedy doma zabouchnuté malé dítě nebo jste na sporáku nechali vařit polévku, pak přijedou, jak píše web Ušetřeno.

Ale jestliže nic z toho neplatí (lhát se opravdu nevyplatí, mohli byste dostat pokutu až 100 000 Kč, jak píše web TN), budete si muset zavolat zámečníka. A ten může klidně přijet za několik hodin nebo i další den (nehledě na to, že si za své služby obvykle nechá slušně zaplatit). Co si tedy počít v případě, že náhradní klíč nemáte po ruce a zavolání hasičů nepřipadá v úvahu?
Do domu se dostanete i přes ventilačku
Jestliže bydlíte v přízemí a zároveň jste nechali otevřené okno takříkajíc na ventilačku, pak nezoufejte. Stačí, když si od souseda vypůjčíte kousek provázku a ruličku od toaletního papíru (nebo cokoliv jiného, z čeho bude možné ruličku vytvořit). Provázek rozstřihněte napůl (musí být opravdu dlouhý) a na každou stranu ruličky přivažte jeden kousek.

Ruličku následně prostrčte ventilačkou a manipulujte s ní tak dlouho, až hladce vklouzne na okenní kliku. Poté okno na ventilačku zavřete (můžete si ho přitáhnout třeba zahnutým klacíkem nebo něčím podobným) a je to. Pak už stačí jen za provázek zatáhnout ve správném směru, pohnout klikou a okno si otevřít. Pokud jste šikovní, nezabere vám to více než pár minut. Zámek pak můžete snadno otevřít za pomoci plechovky, jak jsme na webu adbz už radili.
udalosti247.cz
9 h
udalosti247.cz
10 h
udalosti247.cz
11 h