Pokud chcete na zahradě jen nenáročné rostliny, poradíme vám, na jaké druhy se zaměřit

Možná jste nikdy netoužili stát se dokonalým zahradníkem a trávit na zahradě veškerý volný čas péčí o stromy, keře a rostliny. Jste možná ale v situaci, kdy máte zahradu k dispozici a nechcete ji nechat jen tak ležet ladem.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Rádi byste tam nějaké rostliny zasadili, ale jste si vědomi limitů svých možností a schopností a potřebujete poradit, jaké druhy rostlin jsou odolnější a nevyžaduj příliš sofistikované lidské péče.

Chcete si vaši zahradu co nejvíce užívat, s rodinou a přáteli, bez toho, abyste museli studovat parazity a nemoci, které některé druhy rostlin napadají. Nechcete se rovněž stát přeborníky ve znalostech o různých způsobech hnojiv.

Pokud jste se ve výše uvedeném popisu našli, přinášíme vám několik tipů na ty nejvhodnější rostliny pro vaši zahradu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vybírat lze z řady zajímavých druhů

Krásenka

Už sám název napovídá, že koberec těchto jemných a krásných květin bude ozdobou vaší zahrady. Jedná se o v Evropě velice oblíbenou letničku, která však pochází z amerického kontinentu. Bývá k dostání v různých barvách, a dokonce také typech dělených podle výšky rostlin, která může oscilovat mezi 50 a 200 centimetry. Krásenka je nenáročná a daří se jí na slunných místech, případně s částečným stínem.

Pivoňka

Pivoňky můžete pěstovat ve formě rostlin i keřů, jejich velkou výhodou je jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům i škůdcům a také dlouhověkost. Květy pivoněk se vyznačují

  • sytými barvami, a také
  • výraznou, příjemnou vůní.

Pokud se chcete inspirovat barevnými typy pivoněk a užít si jejich krásu ve větším měřítku, navštivte některý z botanických parků na území hlavního města Prahy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Hlavně začátečníci by měli volit rostliny jednodušší na pěstování

Narcis

Narcis patří mezi velice oblíbené trvalky, u nás se nejčastěji pěstuje narcis bílý a narcis žlutý. Jsou to nenáročné okrasné rostliny, které lze pěstovat také v mini verzi, která je velice atraktivní.

Hortenzie

Hortenzie patří mezi okrasné dřeviny, kvetou v létě a mají bohaté květenství. Dávají přednost poněkud stinnějším místům, ale pokud jim zajistíte dostatek vody, daří se jim i na slunci. Bývají pěstovány jak samostatně, tak také ve skupinách a daří se jim i ve velkých venkovních květináčích, což rozšiřuje možnosti využít je na různých místech jako nádhernou přírodní dekoraci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Ne vždy je nutné utrácet tisíce v lékárně. Několik lidových medicín na bolest v krku i dráždivý kašel, které fungují skvěle
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Katka byla smířená s tím, že porodí mrtvé dítě. Naštěstí se z čista jasna objevil lékař, který má srdce na pravém místě
Události247.cz
Události247.cz
Rusy v EU čeká nepříjemná budoucnost. Pro některé z nich nastane obrovské omezování svobody
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč led v Antarktidě zelená: Anomální jev, který dostatečně vypovídá o stavu životního prostředí světa