Nechybujte v zimní péči o orchideje, i ony se mohou nachladit. Správný postup zajistí gigantické květy i opakované květenství

Pokud doma pěstujete orchideje, určitě se vám bude hodit několik rad, jak tuto krásnou květinu chránit během zimních měsíců.

Jak pečovat o orchidej i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Orchidej je velmi oblíbená pokojová rostlina a proto ji najdeme téměř v každém bytě, ve kterém jsou nějaké květiny. Tato rostlina má spoustu odstínů a také proto je v domácnostech tolik oblíbená. Orchideje ale vyžadují speciální péči, pokud chcete, aby vám vaše bydlení zdobily dlouhodobě. Stačí dodržovat několik pravidel a orchideje mohou kvést dlouhou dobu. 

V zimě orchideje nepotřebují tolik vody

V zimních obdobích nepotřebují tyto květiny tolik vody a proto je nutné je zalévat maximálně jednou za deset dní. Nežádoucí je také, aby voda odtekla do tácu pod květináčem, odkud se vrací zpět do zeminy a ke květině. V tomto případě se rostlina zavlažuje příliš a je tedy dobré s vodou při zalévání opravdu šetřit. Kvůli tomu může pak orchidej v zimě začít plesnivět nebo ztrácet okvětní lístky. U orchidejí se říká, že se mohou nachladit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Orchidej je totiž velmi citlivá na chlad a proto se u těchto květin říká, že se mohou nachladit. V zimě je tak dobré květinu zalévat vlažnou vodou nejlépe tak, že do ní květináč na několik minut postavíte a necháte zeminu nasát vodu. Následně nechte květináč okapat a květinu vraťte na parapet. Pokud si nejste jistí, zda vám dobře těsní okna, můžete zabalit květináč do průhledného igelitu, aby byly kořeny chráněný před přímým chladem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V zimních měsících je také problém se suchým vzduchem, který je způsoben vytápěním bytu. Pokud máte pod okny radiátor, položte na něj pod orchidej misku s vodou, která se bude odpařovat a poskytovat orchidejím dostatek vlhkého vzduchu. Pozor dávejte také při větrání. Pokud chcete otevřít okno, květinu přesuňte z parapetu na jiné místo, aby jste ji ochránili před chladem. V zimě také orchideje nikdy nepřesazujte, protože se v tomto období špatně uchycují v nových květináčích. 

Jaký postup při péči o orchideje v zimě volíte vy?

Zdroj: Tudasfaja

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články