Recept na domácí hnojivo zajistí pokojovým rostlinám majestátní květy. Přes zimu je obzvlášť důležité
Pěstování rostlin občas umí být oříšek, každý druh má své specifické potřeby a ne vždy lze odhadnout, co jim zrovna chybí. Tímto domácím hnojivem ale nikdy nešlápnete vedle.
Někteří lidé si ani neuvědomují, jak je ve skutečnosti důležité doma pěstovat něco živého. Rostliny dodají vašemu domovu útulnost a budete se díky nim cítit více pohodlně. K tomu, aby plnily svůj účel, je ovšem zapotřebí, aby se jim dařilo. To můžete zajistit například tak, že jim dopřejete toho nejlepšího hnojiva, které můžete sehnat. A to je právě to domácí, které si sami vyrobíte.
Hnojivo je z celkem originálních surovin
Většinou je zvykem, že se hnojivo namíchá z různých prvků, jako jsou dusík, fosfor, vápník či síra. Ta průmyslová jsou většinou napuštěna hodně chemikáliemi a jednoduše řečeno, sice prospějí, ale nikdy se nevyrovnají těm domácím. Na toto konkrétní budete potřebovat hodně vody, droždí a cibulové slupky. Ano, to je skutečně vše, takže, jak už jste nejspíše pochopili, za to rozhodně neutratíte zbytečně moc peněz.
Navíc se ani nenadřete, takže je to úžasný způsob, jak pomoci svým rostlinám i peněžence. Ani času moc neztratíte, jen si chvíli počkáte, ale mezitím budete moci dělat jiné věci. Začněte tím, že cibulové slupky vhodíte do hrnce, ten zalijete vodou a provaříte na cca pět minut. Následně už jenom musíte přidat dvě lžičky droždí, nechat směs na 12 hodin odstát, zředit s vodou v poměru 1:1 a hnojivo je připraveno k použití. Ano, opravdu je to tak snadné.
Na aplikaci není vůbec nic těžkého
Dávejte jen pozor, abyste rostlinu zbytečně moc nepřehnojili. Vždy zde platí pravidlo, že všeho s mírou. Jakmile hnojivo do rostliny nalijete či nastříkáte, tak máte na čtrnáct dní pokoj. Poté můžete postup opakovat, někdy klidně i za tři týdny. Jen si hlídejte, aby vždy uplynuly alespoň ty dva týdny, nebylo by dobré kytku takto přehlcovat.
Hnojivo bude rostlinám prospěšné z mnoha důvodů, jedním z nich je ten, že se v něm nachází velké množství bílkovin. Za to můžete vděčit droždí, které mimo jiné obsahuje také vitamíny B1, B2 a B3. Cibule jej skvěle doplňuje svým obsahem fytoncidů, které dokáží eliminovat mikroby a chránit rostliny. Její nejdůležitější složkou jsou poté dusíkaté látky, které jsou velmi důležité pro růst rostlin.
Jaké přírodní prostředky používáte pro prospěch svých rostlin vy?