Takhle vyřešíte zamlžování oken svépomocí. Žádný opravář není potřeba
adbz.cz » Hobby » Zamlžování oken vyřešíte hravě svépomocí. Žádné speciální přístroje nejsou třeba, stačí vhodné rostliny jako lopatkovec

Zamlžování oken vyřešíte hravě svépomocí. Žádné speciální přístroje nejsou třeba, stačí vhodné rostliny jako lopatkovec

Pokud vás doma trápí nadměrná vlhkost, pořiďte si některou z těchto pokojových rostlin. Tento problém za vás vyřeší, a navíc budou skvělou ozdobou.

okno
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokojové rostliny nesmí chybět snad v žádné domácnosti. Nejenže se jedná o velmi estetický prvek, který oživí jakýkoliv prostor, ale zároveň velmi pozitivně působí na své okolí. Svými vlastnostmi upravují kvalitu vzduchu v místnosti, a některé z nich z něj dokonce dokáží pohlcovat nebezpečné toxiny, částečky prachu a další nečistoty, jak potvrzují i informace na webu iReceptář. Zjistěte, která z pokojových rostlin je pro vás ta pravá.

Vyhněte se vzniku plísní

Podzimní a zimní měsíce jsou pro mnoho domácností opravdovou zkouškou. Vysoká vlhkost okolního vzduchu se totiž promítne i na vnitřních podmínkách a způsobuje celou řadu problémů a nepříjemností. Pokud dlouhodobě nadměrnou vlhkost neřešíte, riskujete tím vznik plísní. Kromě toho, že nevypadají hezky, působí velmi negativně na lidské zdraví. Přítomnost některých pokojovek vám však s tímto problémem může snadno pomoci. Také jsme si některé z nich pořídili a rozdíl jde opravdu znát.

Jak se zbavit nadměrné vlhkosti

S výskytem vlhkosti souvisí především častější sušení prádla přímo v obytných místnostech a špatné větrání. Naštěstí si s ní hravě poradíte i bez speciálních nástrojů nebo zařízení. Vysušit vzduch vám totiž pomohou i některé druhy pokojových rostlin. Mezi přední favority patří lopatkovec, o němž jsme psali již dříve na adbz, ale vyplatí se pořídit také tchynin jazyk nebo třeba kapradí, jak potvrzuje i naše čtenářka Hanka D. z Vsetína: „Od té doby, co máme v obýváku lopatkovec a tchynin jazyk, bývají okna mnohem méně orosená.“

vlhkost na okně
Zdroj fotografie: Pixabay
Pokud vás trápí nadměrná vlhkost, pořiďte si vhodné pokojovky.

Výhody lopatkovce pro bydlení

Tato rostlina je na péči opravdu nenáročná, takže se o ni zvládne postarat i úplný začátečník. Dokonce vám odpustí, pokud ji nějakou dobu zapomenete zalít. Jakmile její listy začnou vadnout, dopřejte jí vydatnou zálivku a během chvilky se opět vzpamatuje. Dobře se jí daří i ve stinném prostředí a je nezávadnou pro alergiky a astmatiky. Aby vám však vykvetla, nesmíte podceňovat pravidelné hnojení, o čemž více pojednává dřívější příspěvek na adbz.

Anglický břečťan nebo tchynin jazyk

Další skvělou volbou je podle webu MagazínZahrada břečťan, který se skvěle hodí i do koupelen, kde je výskyt nadměrné vlhkosti a riziko vzniku plísní největší. Aby se mu však dobře dařilo, potřebuje dostatek světla a pravidelnou zálivku. Můžete jej však zavěsit do výšky nebo umístit na skříň a nechat jeho šlahouny padat dolů. Tchynin jazyk také patří k téměř nesmrtelným druhům, a navíc funguje jako účinná čistička vzduchu.

Odolné pokojové rostliny – tipy pro všechny milovníky zeleně.